کد خبر : 243828 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸

طرز تهیه کیک بستنی

طرز تهیه کیک بستنی مواد لازم طرز تهیه 1- برای شروع زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا نموده و سه قاشق از شکر و وانیل را با زرده مخلوط کرده و با همزن خوب می زنیم تا سفید و کشدار شود. 2- حال سفیده تخم مرغ را نیز …

طرز تهیه کیک بستنی

طرز تهیه کیک بستنی

مواد لازم

طرز تهیه کیک بستنی

طرز تهیه

1- برای شروع زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا نموده و سه قاشق از شکر و وانیل را با زرده مخلوط کرده و با همزن خوب می زنیم تا سفید و کشدار شود.

2- حال سفیده تخم مرغ را نیز به صورت جداگانه با همزن بزنید تا کف کند و کاملا سفید رنگ شود. سپس یک قاشق شکر به آن اضافه کرده و مجددا کمی هم بزنید. سپس سفیده و زرده را با هم مخلوط نمایید.

3- آرد را با استفاده از الک به مایه اضافه نمایید و با قاشق هم بزنید تا یک دست شود.

4- حال مواد نان رولت ما آماده است. آن را در روی کاغذ روغنی و یا در سینی چرب شده فر که ابعادی حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر دارد بریزید و در طبقه وسط فر که از نیم ساعت قبل گرم نموده اید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید. تا زمانی که روی نان تقریبا طلایی شود. سپس نان رولتی را از فر خارج نموده و آن را از کاغذ جدا نمایید.

5- حال زمان آن رسیده است که قالبی مستطیل شکل انتخاب نموده و کف و دیوارهای آن را با نان رولتی که پختیم بپوشانید و بستنی ها را به صورت لایه ایی در وسط آن قرار دهید و صاف کنید.

6- بعد از اینکه آخرین لایه بستنی را داخل قالب قرار دادید روی آن را با ته باقیمانده نان رولتی بپوشانید. البته کیک بستنی را می توان با انواع کیک ساده یا اسفنجی نیز تهیه نمود اما با این مدل کیک که آموزش دادیم نتیجه بهتری دارد. در این مرحله قالب کیک را به مدت ده ساعت داخل فریزر قرار دهید تا بستین ها کاملا سفت شود.

7- بعد از گذشت این مدت زمان، می توان خامه را که دو ساعت در فریزر قرار داشته است با مقداری شکر و وانیل مخلوط نموده و به مدت پنج دقیقه با همزن هم بزنید تا تبدیل به خامه فرم گرفته شود، سپس کیک بستنی را از فریزر خارج نموده و روی آن را با خامه کیک بپوشانید.

8- سطح کیک بستنی را با شکلات تخته ایی رنده شده و گردوی خرد شده تزیین نمایید و به مدت یک یا دو ساعت در فریزر قرار دهید.

9- کیک بستنی شما آماده سرو است، البته به این نکته توجه نمایید که برای تزیین کیک بستنی می توان علاوه بر شکلات تخته ایی و گردو، از انواع میوه های فصل نیز استفاده نمود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : آشپزی و خانه داری ، اسلاید ، انواع دسر بازدید 1,690 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php