کد خبر : 192654 تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۰

عامل مرگ‌های ناگهانی شناسایی شد

سید جواد علوی اظهار داشت: داروهای سنتی نیز عوارض و تداخل‌های دارویی خاص خود را دارند، استفاده‌ خودسرانه از این داروها باعث ایجاد عوارض جانبی می‌شود. به‌گفته وی افراد برای درمان بیماری‌ها و پیشگیری از آن باید عادات غذایی خود را اصلاح کنند تا به نتیجه مطلوب‌تری برسند؛ مصرف غذاهای …

عامل مرگ‌های ناگهانی شناسایی شد

سید جواد علوی اظهار داشت: داروهای سنتی نیز عوارض و تداخل‌های دارویی خاص خود را دارند، استفاده‌ خودسرانه از این داروها باعث ایجاد عوارض جانبی می‌شود.

به‌گفته وی افراد برای درمان بیماری‌ها و پیشگیری از آن باید عادات غذایی خود را اصلاح کنند تا به نتیجه مطلوب‌تری برسند؛ مصرف غذاهای سنگین و دیرهضم به معده آسیب وارد می‌کند.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: از جمله عادات صحیح غذا خوردن این است که افراد از بهترین گوشت در غذای خود استفاده کنند که بهترین گوشت برای مزاج انسان، گوشت گوسفند است که دل، جگر و کلیه آن برای تقویت قلب، کبد و کلیه مفید است.

علوی افزود: خوردن زیاد گوشت گاو و گوساله عامل مرگ‌های ناگهانی به‌سبب انسداد و صعود بخار غلیظ به سوی قلب و مغز است, گوشت گاو غلیظ و دیرهضم است و مسبب بیماری‌هایی مانند ورم طحال، واریس و وسواس است.

وی عنوان کرد: از عادات بد غذایی دیگر غذا خوردن با شکم پر یا چند گونه غذا را همزمان مصرف کردن، مداومت در خوردن غذاهای غلیظ و دیرهضم مثل گوشت گاو و گوساله، ماکارونی، قارچ، غذای کنسروی، غذای فریزری و مایعات سرد نوشیدن در حالت خالی بودن معده باعث ضعف قوه هاضمه، کاهش حرارت غریزی و نهایتاً بروز انواع بیماری می‌شود.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: دیرخوابیدن به قوای بدن آسیب جدی وارد می‌کند و از دیدگاه طب ایرانی، بهترین ساعات خواب از ساعت ۱۰ شب تا ۴ صبح است. این خواب باعث تقویت قوای مختلف بدن می‌شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سلامت بدن بازدید 469 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php