کد خبر : 112210 تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 شهریور 1393 - 10:51

خطر مصرف بی رویه ی آنتی بیوتیک ها!

خطر مصرف بی رویه ی آنتی بیوتیک ها! شواهد موجود نشان می‌دهند، در بیشتر موارد مصرف قرص‌های سردرد بیش از اندازه، بی رویه و در مواردی اصلا مورد نیاز نیست، این موضوع با توجه به اثرات و عوارض این داروها، نگرانی‌های عمده‌ای را به وجود آورده است. به گزارش میهن …

خطر مصرف بی رویه ی آنتی بیوتیک ها!

خطر مصرف بی رویه ی آنتی بیوتیک ها!

شواهد موجود نشان می‌دهند، در بیشتر موارد مصرف قرص‌های سردرد بیش از اندازه، بی رویه و در مواردی اصلا مورد نیاز نیست، این موضوع با توجه به اثرات و عوارض این داروها، نگرانی‌های عمده‌ای را به وجود آورده است.

به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد علی معظمی متخصص مغز، اظهار داشت: مصرف آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌ها معظلی شایع در جوامع مختلف است که در جامعه ما نیز به شدت احساس می‌شود.

وی گفت: اگر چه تحمل کردن دردها به ویژه سردردها اقدام مناسبی نیست، اما نباید برای هر سردردی اقدام به مصرف مسکن‌ها و قرص‌های سردرد کرد.

معظمی با اشاره به تمایل بیش از اندازه افراد جامعه به مصرف قرص‌های سردرد، تصریح کرد: شواهد موجود نشان می‌دهند که بسیاری از موارد مصرف قرص‌های سردرد، بیش از اندازه، بی رویه و در مواردی اصلا مورد نیاز نبوده که این موضوع با توجه به اثرات این قرص‌ها، نگرانی‌های عمده‌ای را به وجود آورده است.

یکی از مهم‌ترین عوارض مصرف خودسرانه و زیاد داروهای مسکن، خونریزی دستگاه گوارش است که در صورت مشاهده نشانه‌های آن، مانند دفع مدفوع شل و سیاه رنگ حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سلامت بدن بازدید 147 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php