کد خبر : 60978 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۰

جویدن آدامس برای دختران جوان ممنوع!

اغلب افراد در هنگام استرس آدامس می‌جوند، اما این کار به ویژه در دختران نوجوان باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی آنها می‌شود. دانشمندان با مطالعه‌ بر روی نوجوانان دریافتند که در حدود 87 درصد از دختران نوجوان که به میزان زیاد آدامس می‌جوند، دچار مشکل سردرد و “میگرن” می‌شوند. گفتنی …

اغلب افراد در هنگام استرس آدامس می‌جوند، اما این کار به ویژه در دختران نوجوان باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی آنها می‌شود.

جویدن آدامس برای دختران جوان ممنوع!

دانشمندان با مطالعه‌ بر روی نوجوانان دریافتند که در حدود 87 درصد از دختران نوجوان که به میزان زیاد آدامس می‌جوند، دچار مشکل سردرد و “میگرن” می‌شوند.

گفتنی است، یافته‌ها نشان می‌دهند جویدن آدامس باعث ایجاد نوعی استرس و فشار به “مفصل گیجگاهی فکی” یا “tmj” مکان اتصال فک به جمجمه می‌گردد و در نهایت باعث ایجاد سردرد در فرد می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند علاوه بر فشار به “جمجمه” دانشمندان علت دیگر بروز سردرد را شیرین کننده‌های مصنوعی مانند “آسپارتام” در اکثر آدامس‌ها عنوان کردند که می‌تواند باعث فشار در اعصاب TMJ (مفصل فکی) و بروز سردرد شود.

دانشمندان در کنار مصرف آدامس موارد دیگری مانند استرس، خستگی، کمبود خواب، گرمای محیط، “بازی‌های چند رسانه‌ای”، سر و صدا، نور خورشید و عدم تغذیه‌ی صحیح را در بروز سردرد به ویژه در میان دختران نوجوان موثر می‌دانند.

پزشکان توصیه می‌کنند دختران نوجوان از مصرف آدامس به میزان زیاد و جویدن آن به مدت طولانی جدا خودداری نمایند. این امر به ویژه به هنگام انجام کارهای پر فشار مانند امتحان و یا “مصاحبه‌های شغلی” اهمیت دارد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سلامت بدن بازدید 285 بار
دیدگاهتان را بنویسید
fatemeh در تاریخ 11 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

نمیشه آدم آدامس نخوره.
ولی بیرون ازخونه نباید بخوری که یکی مث این آقا مهدی مسخرت کنه
سوژه دست این پسرا ندین

مهدی در تاریخ 12 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

نه نگران نباش آروم میخندیم کسی نفهمه…!

مهدی در تاریخ 11 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

بذار بخورن جون ما…..
باحال میخورن مام میخندیم دیگه…!

نیلو در تاریخ 10 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

باید دختر باشی بفمی وقتی عاشق آدامسی بگن نخور چه حسی بهت دست میده……………..!

Fateme در تاریخ 10 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

اوهوم :((((((((((((((((((((

css.php