کد خبر : 12768 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۳

با ۸ اشتباه زیر حتما شوهرتان را از دست می دهید

بعضی زن ها فکر می کنند زندگی مشترک یعنی زندگی کردن مثل دوقلوهای به هم چسبیده. آنها انتظار دارند همسرشان از همان لحظه ای که از محل کارش خارج می شود، دربست در اختیار شان باشد و با این کار عشقش را به این زندگی ثابت کند.   فکرش را …

با ۸ اشتباه زیر حتما شوهرتان را از دست می دهید
بعضی زن ها فکر می کنند زندگی مشترک یعنی زندگی کردن مثل دوقلوهای به هم چسبیده. آنها انتظار دارند همسرشان از همان لحظه ای که از محل کارش خارج می شود، دربست در اختیار شان باشد و با این کار عشقش را به این زندگی ثابت کند.

 

فکرش را هم نمی کنید که یک کار ساده یا جمله بی اهمیت، چطور می تواند روی قضاوت همسرتان تاثیر بگذارد، اما اشتباه می کنید. درست است که مردها حسشان را بروز نمی دهند اما باور کنید که با همین کارهای ساده، نظر شان در مورد شما از این رو به آن رو می شود. مردها حساس تر از چیزی هستند که شما فکر می کنید و جملات و کارهای ساده گاهی اوقات در ذهنشان از شما یک هیولا می سازد؛ هیولایی که آنها را درک نمی کند، خودخواه است و نمی تواند آرامش را به خانه شان بیاورد. اگر نمی خواهید خوشبختی شما به دلیل نادیده گرفتن این ریزه کاری ها از دست برود، نگاهی دوباره به رفتارهایتان بیندازید و سعی کنید دنیا را از دریچه نگاه همسرتان ببینید.
این نوع انتقاد را متوقف کنید
انتقاد از زن های دیگر و تلاش برای تخریب چهره آنها، راهی است که خیلی از زن ها می خواهند با کمک آنها زندگی شان را نجات دهند. بسیار از زن ها فکر می کنند، تحقیر خانم های دیگر در مقابل همسرشان و برجسته نشان دادن عیب های آنها می تواند تصور همسرشان را نسبت به زن های دیگر تغییر دهد. اما این جملات منفی، دقیقا همان حرف هایی است که مردها از شنیدن شان بیزارند. نگاهی به رفتارهایتان بیندازید. اگر شما هم پیش از این چنین اشتباهاتی را مرتکب می شدید، از همین لحظه برای تغییر آن تلاش کنید. مردها اهمیت نمی دهند که شما چه نظری در مورد خانم های دیگر دارید. آنها دنیا را همانطور که خودشان می خواهند می بینند؛ پس با انتقال این قضاوت های اغراق شده، توجهشان را به موضوعی که از آن هراس دارید، جلب نکنید. قضاوت شما نمی تواند وفاداری همسرتان را کم و زیاد کند. پس اگر به موضوعی شک دارید، به جای ابراز تنفر از زن های دیگر، ریشه مشکل را پیدا کرده و ارتباط تان را اصلاح کنید.
زیر ذره​بین نبرید
زندگی مشترک شما در هر وضعیتی که قرار داشته باشد، حسادت می تواند اوضاعش را بدتر و خیلی زود همه چیز را نابود کند. مردها از اینکه به صورت مداوم تحت نظر باشند بیزارند. برای آنها گرفتن رمزعبور، چک کردن تلفن یا حساسیت نسبت به همکاران، می تواند نشانه نابود شدن یک زندگی باشد. چیزی که بیشتر از همه مردها را از ازدواج فراری می دهد، ترس از محدودیت و همین کنترل شدن هاست. به جای اینکه مثل بازپرس ها رفتار کنید و زندگی تان را وارد همان چالش هایی کنید که از آنها می ترسید، سعی کنید با ساختن یک خانه امن، پایه های زندگی مشترک تان را محکم تر کنید.
اغراق نکنید
مردها از اینکه به عنوان تنها پشت و پناه شناخته شوند بیزارند. بیشتر مردها به دنبال یک زن معمولی هستند؛ زنی که معمولی رفتار می کند و نیازهایی عادی هم دارد. آنها دوست ندارند هر روز پیامک های عجیب و غریب و زیاد از حد شاعرانه را دریافت کنند و از اینکه همسرشان بی وقفه از آنها محبت بخواهد هم خوش شان نمی آید. درواقع مردها به همان اندازه از زن های وابسته و بیش از حد عاطفی بدشان می آید که از زن های خیلی مستقل و سرد. پس اگر می خواهید زندگی خوبی داشته باشید، به جای اینکه مدام منتظر یک دسته گل رز و پیامک های خارق العاده باشید، سعی کنید موقعیت های جدی و موقعیت های عاشقانه را از هم جدا کنید و به همسرتان فرصت بدهید که در کنار عاشق شما بودن، برای زندگی عادی هم فرصت داشته باشد.
مثل دوقلوهای به هم چسبیده نباشید
بعضی زن ها فکر می کنند زندگی مشترک یعنی زندگی کردن مثل دوقلوهای به هم چسبیده. آنها انتظار دارند همسرشان از همان لحظه ای که از محل کارش خارج می شود، دربست در اختیار شان باشد و با این کار عشقش را به این زندگی ثابت کند. خود این زن ها هم زندگی شان را محدود به همسرشان می کنند و چون از همه فرصت ها و خواسته هایشان می گذرند، چنین انتظاری را از همسرشان هم دارند. اما واقعیت این است که کسی از آنها نخواسته از فرصت هایشان بگذرند. یک مرد معمولی، دوست دارد همسرش یک زندگی عادی و همچنین دوستانی داشته باشد که گاهی با آنها وقت بگذراند. گاهی به تنهایی احتیاج داشته باشد و به فکر آینده و پیشرفتش هم باشد. یک مرد معمولی خودش هم به همین شیوه زندگی می کند و اگر کسی انتظاری جز این داشته باشد، خیلی زود با او به مشکل برمی خورد.
بیماری خرید کردن
مرد ها با زن هایی که تمام زندگی شان به فکر خرید کردن هستند کنار نمی آیند. آنها از زن هایی که سخت خرید می کنند هم راضی نیستند. بیشتر مردها معتقدند تا زمانی که به چیزی احتیاج ندارند، دلیلی ندارد پایشان را به مراکز خرید بگذارند. این دسته از مردها هدفمند وارد مغازه ها می شوند و بیشتر تا وقتی ندانند که کالای مورد نظرشان را کجا پیدا می کنند، سراغ خریدنش هم نمی روند. زن هایی که دوست دارند تمام شهر را برای پیدا کردن یک روسری بگردند، باب میل این مردها نیستند. شما هم اگر می خواهید یک مرد را خوشبخت کنید، کمی شیوه خرید تان را تغییر دهید و انتظارهای آنها را درک کنید.
مثل ضبط صوت
حرف زدن در زندگی مشترک اتفاق خوبی است. موضوعی است که اگر کمرنگ شود، می تواند بقای یک زندگی را هم به خطر بیندازد. اما با وجود این اصل، مردها از زن هایی که مدام حرف می زنند هم خوش شان نمی آید. گلایه خیلی از آنها این است که همسرم به من اجازه حرف زدن نمی دهد. آنها وقتی که همسرشان به جایشان اظهار نظر می کند و به سؤالاتی که از آنها پرسیده شده جواب می دهد، از همیشه عصبانی تر می شوند و اگر چنین اتفاقاتی پشت سر هم تکرار شود، یک مرد خیلی زود از همسرش ناامید می شود. پس حواستان را جمع کنید. اگر قرار است خاطره ای تعریف کنید که هیچ، اما اگر می خواهید در مورد موضوعی با او گفت وگو کنید، اجازه دهید که آزادانه نظرش را بگوید و هیچ وقت با حدس زدن جمله هایش و کامل کردن آنها رابطه تان را ویران نکنید.
عوض کردن کانال تلویزیون
حق دارید؛ از صدای گزارشگر ورزشی یا برنامه تفسیر خبر خسته شده اید. اما حق ندارید به دلیل خستگی تان، توجه او را نادیده بگیرید. بدون اینکه به او هشدار دهید یا نظرش را بپرسید، کانال تلویزیون را عوض نکنید. شاید برنامه ای که می بیند، برایش واقعا مهم باشد. درواقع انجام چنین کاری باعث می شود فکر کند علایقش را نادیده می گیرید پس قبل از آنکه خودتان را در معرض چنین اتهامی قرار دهید، نظر او را بپرسید و اگر دیدن یک برنامه برایش اهمیت دارد، از او بپرسید که چه زمانی می توانید شبکه مورد علاقه تان را انتخاب کنید. البته بد نیست برای تغییر ذائقه تان هم تلاش کنید و به خودتان این فرصت را بدهید که برنامه های مورد علاقه او را هم دوست داشته باشید و او را در زمان مشاهده آنها همراهی کنید.
خط و نشان نکشید
مردها از زن هایی که برای رسیدن به خواسته هایشان از در تهدید وارد می شوند بیزارند، پس اگر می خواهید رابطه تان یک سویه نشود و زندگی تان مشترک بماند، خط و نشان نکشید و کارخودتان را انجام دهید. تجربه نشان داده تهدید های زنانه در بیشتر موارد عملی نمی شود. پس به جای اینکه همسرتان را در منگنه بگذارید و به شکل توهین آمیزی او را تهدید کنید، برایش اهمیت مسئله را توضیح دهید و تلاش کنید با گفت و گو به یک نظر مشترک برسید. اگر او به خواسته شما اهمیت نمی دهد، مشکل تان بزرگ تر از آن است که با تهدید حل شود.
به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : موفقیت و پیروزی بازدید 466 بار
دیدگاهتان را بنویسید

***** در تاریخ 23 اسفند 1391 گفته : پاسخ دهید

به نظر من اگه زندگی طوری بود که کسی با کسی کار نداشت هیچ مشکلی به وجود نمی اومد منظورم اینه که اگه طوری و جایی زندگی کنی دور از نگاه فامیل ها و توقعات بیجا خانوادها&

من در تاریخ 21 اسفند 1391 گفته : پاسخ دهید

سلام مرسی مطالب جالبی بود ولی اس ام اس ها خیلی قشنگتر بودن….

css.php