کد خبر : 55971 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵

آستینها را بالا بزنید

کار جوهر آدمی است و با کار کردن استعدادها و ظرفیت‌های وجودی آدمی شکوفا می‌شود.تمدن‌های عظیم بشری نیز با همین تنوع و تفاوتش حاصل کار و تلاش بی امان و خستگی ناپذیر آدمیان است و …… کار جوهر آدمی است و با کار کردن استعدادها و ظرفیت‌های وجودی آدمی شکوفا …

کار جوهر آدمی است و با کار کردن استعدادها و ظرفیت‌های وجودی آدمی شکوفا می‌شود.تمدن‌های عظیم بشری نیز با همین تنوع و تفاوتش حاصل کار و تلاش بی امان و خستگی ناپذیر آدمیان است و ……

آستینها را بالا بزنید

کار جوهر آدمی است و با کار کردن استعدادها و ظرفیت‌های وجودی آدمی شکوفا می‌شود.تمدن‌های عظیم بشری نیز با همین تنوع و تفاوتش حاصل کار و تلاش بی امان و خستگی ناپذیر آدمیان است.

اما برای موفق شدن در کار چطور باید شروع کرد؟ امروز این سوال  خیلی هاست؛ خیلی از شمایی که تازه می خواهید وارد بازار کار شوید و خیلی از شمایی که هنوز به رویاهای کاریتان نرسیده اید. بااینکه هیچ پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد که برای همه رشته های کاری عمل کند اما موفقیت در کار، چند نکته و اصول کلی دارد که همه افراد  موفق تا به حال رعایت کرده اند. مهم نیست که چه شغل و کاری دارید، اگر یک سری از اصول را دنبال کنید موفقیت شما حتمی است.

علاقه به انجام کار درست و جلو رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر، پیشرفت به سوی هدف مشخص و حرکت به سوی موفقیت جدید است. برخی ذاتاً با انرژی هستند و با دل و جان کار می کنند. آنها موفق می شوند و به خواسته خود می رسند. البته در راه موفقیت همواره موانع مختلفی وجود دارد.

ولی با توجه به نکات عنوان شده، می توانید این موانع را پشت سر بگذارید:

**  تنبلی را کنار بگذارید :  چرا بسیاری از ما شکست می خوریم؟ زیرا با انجام کار های سختی را که می توانند منجر به موفقیت شوند به عقب می اندازیم. اگر تنبلی را کنار نگذاریم، تنبلی ساده به تنبلی دایمی که مانع موفقیت است تبدیل می شود راه حل مبارزه با تنبلی آن است که انگیزه منفی را به انگیزه مثبت تبدیل کنید.

اگر فقط یکبار تنبلی را کنار بگذارید و انرژی خود را صرفاً انجام کار کنید، همیشه می توانید از تنبلی فاصله بگیرید.

** هر روز یک هدف مهم را در نظر بگیرید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

** برای انجام هر کاری زمان مشخص را تعیین کنید. بسیاری از افراد با در نظر گرفتن ضرب الاجعل بهتر فعالیت می کنند.

** حافظه تان را تقویت کنید

** ازگذشته درس عبرت بگیرید: اگر در گذشته زندگی کنیم، اشتباه است . افراد موفق اشتباهات خود را بررسی می کنند و از آن درس عبرت می گیرند. وقتی مرتکب اشتباهی می شوید، برای جبران آن بکوشید. علت آن را ریشه یابی کنید تا از تکرار دوباره آن خودداری کنید.

** با خودتان صادق باشید:  مهم نیست که دیگران چقدر پول درمی آورند، اگر از کارتان لذت نبرید هیچوقت از کارتان احساس غرور نخواهید کرد پس این کار را رها کنید. اگر کاری را دنبال کنید که علاقه ای یا اعتقادی به آن نداشته باشید، بااینکه ممکن است به یک موفقیت موقتی برسید اما مطمئن باشید که دیر یا زود شما را خسته می کند.

اگر شغل تان به گونه ای است که بامشتری یا ارباب رجوع مواجه بوده و سر و کار دارید فراموش نکنید که:

** برآوردهای واقعبینانه از هزینه ها داشته باشید. بسیاری از تجارتهای جدید معمولاً بازاریابی، هزینه های اضافی و حاشیه ای، مالیات، و هزینه خوداشتغالی را نادیده می گیرند.

** با مشتریان خود صادق باشید. قول چیزی که نمی توانید عرضه کنید را ندهید. درمورد فواید و مزایای چیزیکه می فروشید اغراق نکنید یا دروغ نگویید و همیشه محصول یا خدماتی با کیفیت عرضه کنید.

آستینها را بالا بزنید

** از اهمیت بازاریابی و طریقه موثر انجام کار غافل نشوید. برای پیدا کردن مشتری باید برای محصول یا خدماتتان بازاریابی کنید آنهم به طور موثر و مداوم.

** با فروشنده ها، تولیدکننده ها و کارمندانتان بااحترام برخورد کنید و به آنها نشان دهید که قدردان آنها هستید. آنها بخش مهمی از تیم شما و موفقیتتان هستند. اگر با آنها بد حرف بزنید، یا با سوالاتی که خودتان قادر به پاسخگویی آن هستید خسته شان کنید یا ادعا کنید که کارشان را خوب انجام نمی دهند و امثال این، هیچ موقع برای کمک به شما تلاششان را نمی کنند.

** به خودتان یادآوری کنید که یک تنهاترین عدد در کار و تجارت است. یک محصول، یک خدمت، یک مشتری، و تمام ثبت های شما فقط در یک کامپیوتر، دستورالعمل شکست است.اگر فقط یک مهارت داشته باشید، فقط یک محصول یا سرویس داشته باشید، شانس موفقیت در کار، شانس راضی نگه داشتن کارفرما، شانس سود بردن با فروش بیشتر به کسانیکه به شما اعتماد کرده اند و …. را از دست می دهید. اگر فقط یک مشتری خاص داشته باشیدعدم موفقیت و یا از دست دادن کارتان حتمی است چون ممکن است کارفرمای شما بعد از مدتی یک کارمند زبده تر یا تواناتر بخواهد و یا در تجارت آن مشتری خاص بخواهد فروشنده خود را تغییر دهد و در ان زمان است که شما موقعیت شغلی یا تجارت خود را از دست خواهد داد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : سبک زندگی ، موفقیت بازدید 508 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php