کد خبر : 36160 تاریخ انتشار : یکشنبه 3 شهریور 1392 - 23:05

طرز تهیه بستنی نعناعی با شکلات چیپسی

بستنی نعناعی شکلاتی به این خوشمزگی را از هیچ فروشگاهی نمی‌توانید بخرید؛ پس دست بکار شوید و آن را خودتان درست کنید. مناسب برای: 5 نفر زمان آماده سازی: بیش از 1 ساعت بستنی در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد. این نوع بستنی نعناعی را می‎توانید با شکلات‎های مختلف …

بستنی نعناعی شکلاتی به این خوشمزگی را از هیچ فروشگاهی نمی‌توانید بخرید؛ پس دست بکار شوید و آن را خودتان درست کنید.

مناسب برای: 5 نفر

زمان آماده سازی: بیش از 1 ساعت

بستنی در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد. این نوع بستنی نعناعی را می‎توانید با شکلات‎های مختلف و ترکیب‌های متنوع دیگر نیز درست کنید. هرچند چند ساعتی وقت‎ تان را می‎گیرد اما به مزه عالی و عطر خوش آن می‌ارزد.

طرز تهیه بستنی نعناعی با شکلات چیپسی

مواد لازم

برگ تازه نعناع 3 پیمانه
خامه 2 پیمانه
شیر 1 پیمانه
شکر پیمانه
زرده تخم مرغ 6 عدد
شکلات تلخ 170 گرم
نمک کمی

طرز تهیه

1- برگ‌های نعناع را شسته و خشک می‌کنیم.

2- برگ‎های نعناع را همراه با 1 پیمانه شیر و 1 پیمانه از خامه در یک قابلمه بزرگ می‎ریزیم.

3- قابلمه را حرارت می‎دهیم تا جایی که بخار مواد بلند شود و قبل از اینکه شروع به جوشیدن کند از روی شعله برمی‎داریم.

4- روی قابلمه را پوشانده و 30 دقیقه کنار می‎گذاریم.

5- بعد از آن دوباره مواد را حرارت می‎دهیم و قبل از بلند شدن بخار مواد، تابه را از شعله اجاق برمی‎داریم و 15 دقیقه دیگر کنار می‎گذاریم.

6- در این بین که نعناع در حال دم کشیدن است، باقی‎مانده خامه را در یک کاسه فلزی متوسط ریخته و کاسه را بر روی یک کاسه بزرگ حاوی تکه‎های یخ قرار می‎دهیم. سپس یک صافی بر روی آن قرار داده و کنار می‎گذاریم.

7- مخلوط خامه و شیر (موجود در قابلمه) را از صافی عبور داده و در یک کاسه جداگانه می‎ریزیم، در این حالت تا حد ممکن نعناع‎ها را روی صافی فشار می‌دهیم تا تمام مایع و عطر آن خارج شود.

8- مخلوط خامه و شیر را به قابلمه بازگردانده، نمک و شکر را به آن اضافه می‎کنیم. مایع را فقط تا حدی که دوباره بخار کند حرارت می‎دهیم در حالی که مواد را مرتب هم می‎زنیم تا شکر کاملا حل شود. بعد از آن ظرف را کنار می‎گذاریم.

9- زرده‎های تخم مرغ را در کاسه‎ای متوسط هم زده و به آرامی مخلوط خامه و شیر را به آن اضافه می‎کنیم، ضمن اینکه دائما مواد را هم می‎زنیم تا دمای زرده‎های تخم مرغ به‎وسیله مخلوط گرم خامه و شیر (بدون اینکه زرده‎ها پخته شوند) بالا رود. سپس زرده‎ها را در قابلمه می‎ریزیم.

10- قابلمه را حدود 10 دقیقه بر روی شعله ملایم اجاق قرار داده، در حالی که مخلوط مواد را پیوسته با ملاقه یا قاشق چوبی به هم می‎زنیم، حواسمان هست که ته نگیرد تا جایی که مخلوط غلیظ شده و از حالت آبکی قبلی خارج شود.

11- سپس مایع را از صافی رد می‎کنیم و بر روی خامه سرد می‎ریزیم تا از دمای پخت خارج شود.

12- مخلوط را حداقل چندین ساعت در یخچال قرار می‎دهیم، و پس از آن در دستگاه بستنی ساز مطابق دستورالعمل شرکت سازنده فریز می‎کنیم.

13- بدون بستنی‌ساز هم می‌توانیم این بستنی را درست کنیم. به این‌صورت که مخلوط را دخل ظرف دردار در فریزر می‌گذاریم و هر نیم ساعت از فریزر خارج کرده و با همزن برقی به مدت 5 تا 10 دقیقه هم می‌زنیم. دوباره در ظرف را بسته داخل فریزر قرار می‌دهیم. این روال را برای 5-6 ساعت باید تکرار کرد تا بستنی بافت پیوسته و منسجم به خود بگیرد. فاصله‌ نیم‌ساعتی پس از 2 ساعت یک ساعتی می‌شود. (4 بار هر نیم ساعت یکبار از فریزر خارج کرده و هم می‌زنیم، پس از آن هر 1 ساعت یکبار)

14- شکلات تلخ یا نیمه تلخ تفاوتی ندارد؛ بسته به سلیقه‎تان خرد کرده و در فریزر نگه دارید تا زمانی که بستنی آماده شد و کمی قبل از سرو با آن مخلوط کنید.

15- بستنی بعد از آماده شدن باید تا حدی ملایم و نرم باشد. به آرامی بستنی را با خرده شکلات‎ها مخلوط کرده و سپس در ظرفی دردار و مقاوم در برابر نفوذ هوا ریخته، حداقل 1 ساعت و ترجیحا چندین ساعت در فریزر نگه می‎داریم. در صورتی که بیش از یک روز منجمد شده باشد، ظرف را چند دقیقه در دمای معتدل اتاق نگه می‎داریم تا قبل از سرو شدن نرم شود.

دسته بندی : آشپزی و خانه داری ، انواع دسر بازدید 123 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php