کد خبر : 266275 تاریخ انتشار : دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 - 22:49

طرز تهیه حلوای پسته ویژه ماه رمضان

طرز تهیه حلوای پسته ویژه ماه رمضان مواد لازم برای حلوای پسته : آرد  250 گرم کره  170 گرم روغن مایع 65 میلی لیتر  پسته پودرشده  50 گرم پودر هل 1 قاشق سوپخوری رنگ سبز خوراکی به میزان لازم مواد لازم شربت:  آب 250 میلی لیتر  شکر 250 گرم  طرز …

طرز تهیه حلوای پسته ویژه ماه رمضان

طرز تهیه حلوای پسته ویژه ماه رمضان

مواد لازم برای حلوای پسته :

آرد  250 گرم
کره  170 گرم
روغن مایع 65 میلی لیتر
 پسته پودرشده  50 گرم
پودر هل 1 قاشق سوپخوری
رنگ سبز خوراکی به میزان لازم

مواد لازم شربت:

 آب 250 میلی لیتر
 شکر 250 گرم

 طرز تهیه حلوا پسته :

ابتدا شیره حلوا را آماده کنید، به این صورت که ابتدا آب و شکر را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر ذوب شود، سپس حرارت را زیاد کنید تا شربت چند جوش بزند، بعد از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

سپس آرد را در قابلمه ای دیگر بریزد روی حرارت بگذارید و مرتب هم بزنید تا نسوزد به حدی هم بزنید که آردتان دیگر بوی خامی ندهد. بعد کرده تا اضافه کنید و هم بزنید تا آرد با کره سرخ شود. روغن مایع را اضافه کنید، شیره آماده شده را نیز اضافه کنید تا شیره جذب آرد شود.

سپس رنگ سبز، پودر هل و پودر پسته را اضافه کنید و در صورت خشک بودن خمیر می توان کره به آن اضافه کرد. می توانید داخل اسکوپ بستنی یا قاشق های اندازه گیری، حلوا را فشرده کرده و از قاشق جدا کنید،

سپس در کپسول های کاغذی قرار دهید یا با استفاده از قالب های مونوپورشن و مقداری کیک اسفنجی، حلوای پسته را تزیین کنید. به هر صورتی که می توانید و دوست دارید می توانید آن را تزیین کنید.

دسته بندی : آشپزی و خانه داری ، آموزش شیرینی پزی بازدید 229 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php