کد خبر : 219914 تاریخ انتشار : سه شنبه 2 شهریور 1395 - 11:43

این غذاها را نباید دوباره گرم کنید!

این غذاها را نباید دوباره گرم کنید! برخی از غذاها بعد از گرم کردن دوباره، یکسری مواد سمی و خطرناک تولید می کند که برای بدن خطرناک است. بیشتر افراد، باقی مانده غذای خود را فریز و بعد آن را گرم و مصرف می کنند. اگر چه در برخی موارد، …

این غذاها را نباید دوباره گرم کنید!

این غذاها را نباید دوباره گرم کنید!

برخی از غذاها بعد از گرم کردن دوباره، یکسری مواد سمی و خطرناک تولید می کند که برای بدن خطرناک است.

بیشتر افراد، باقی مانده غذای خود را فریز و بعد آن را گرم و مصرف می کنند. اگر چه در برخی موارد، این کار اشکالی ندارد اما گاهی سلامت افراد را تهدید می کند. به گفته متخصصان نگهداری باقی مانده غذاها و گرم کردن مجدد آنها، خطرات جدی برای بدن به همراه دارد. واقعیت این است که برخی غذاهای خاص پس از گرم شدن مجدد، هیچ گونه ارزش غذایی ندارد. از جمله:

سیب زمینی

این ماده غذایی ارزش غذایی بالایی دارد و برای بدن مفید است. اما اگر سیب زمینی برای بار دوم گرم شود، ارزش غذایی خود را از دست می دهد و دربدن ایجاد سم می کند.

اسفناج

این سبزی حاوی درصد بالایی نیترات است که پس از گرم کردن مجدد به نیتریت تبدیل می شود که سرطان زاست. اسفناج را بلافاصله پس از پختن مصرف کنید.

مرغ

خوردن گوشت مرغ پس از یک روز می تواند بسیار خطرناک باشد چرا که ترکیب پروتئین تغییر می کند و باعث بروز مشکلات گوارشی می شود.

کرفس

این سبزی کاربرد زیادی در پخت سوپ دارد. کرفس حاوی نیترات است و در صورت گرم شدن مجدد به ماده خطرناکی تبدیل می شود.

قارچ

این ماده غذایی یکی از شناخته شده ترین مواد است که تحت هیچ شرایطی نباید برای دومین بار گرم شود، چرا که ترکیب پروتئین آن پس از گرم شدن دوباره تغییر خواهد کرد و مشکلات گوارشی برای فرد ایجاد خواهد کرد.

تخم مرغ

این ماده غذایی اگر در معرض دمای بالا قرار گیرد، پس از مصرف در بدن سم ایجاد می کند. این اتفاق شامل غذاهایی که در پخت آن از تخم مرغ استفاده شده است، نمی شود. از گرم کردن مجدد تخم مرغ بپرهیزید.

چغندر

این سبزی حاوی نیترات است و بهتر است که پس از یک بار پختن به صورت سرد مصرف شود.

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 138 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php