کد خبر : 197325 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۶

زنجبیل ۱۰۰۰ برابر موثرتر از شیمی درمانی

زنجبیل ۱۰۰۰ برابر موثرتر از شیمی درمانی تحقیقات حاکی از آن است که وجود ماده‌ای در زنجبیل باعث می‌شود که زنجبیل ۱۰۰۰ برابر بهتر از شیمی درمانی اثر کند. مصرف زنجبیل نوعی درمان گیاهی بسیار موثر برای درمان و مهار بسیاری از بیماری‌ها از جمله تهوع، حالت تهوع، مشکلات روده …

زنجبیل ۱۰۰۰ برابر موثرتر از شیمی درمانی

زنجبیل ۱۰۰۰ برابر موثرتر از شیمی درمانی

تحقیقات حاکی از آن است که وجود ماده‌ای در زنجبیل باعث می‌شود که زنجبیل ۱۰۰۰ برابر بهتر از شیمی درمانی اثر کند.

مصرف زنجبیل نوعی درمان گیاهی بسیار موثر برای درمان و مهار بسیاری از بیماری‌ها از جمله تهوع، حالت تهوع، مشکلات روده و کاهش اشتها محسوب می‌شود. علاوه بر این، تحقیقی جدید نشان داده است که زنجبیل می‌تواند ۱۰۰۰ برابر بهتر از شیمی درمانی عمل کند. در شیمی درمانی، علاوه بر سلول‌های سرطانی سلول‌های دیگر نیز کشته می‌شوند. در حالی که زنجبیل تنها سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد.

طی تحیقی که در دانشگاه جورجیا انجام شد، نشان داده شد که عصاره زنجبیل می‌تواند اندازه تومور پروستات را تا ۵۶ درصد در موش‌ها کاهش دهد. علاوه بر این، مشاهده شده است که زنجبیل تورم را کاهش می‌دهد و سبب افزایش آنتی‌اکسیدان‌های افزایش‌دهنده طول عمر می‌شود.

ماده‌ای به نام Shogaol-6 در زنجبیل وجود دارد که می‌تواند در درمان سرطان بسیار موثر باشد و حتی بهتر از درمان‌های دارویی برای مهار سرطان و همچنین شیمی درمانی عمل ‌کند. گاهی اوقات، سلول‌های مادر یا همان سلول‌های بنیادین سرطانی دلیل بوجود آمدن طیف گسترده‌ای از سرطان‌ها هستند.

این سلول‌های مادر مسئول بوجود آوردن سلول‌های دیگری هستند که سبب ساخت تومور و توده در بدن افراد می‌شود. این سلول‌های سرطانی می‌توانند خود را بازسازی و تکثیر کنند و بیشتر آن‌ها در مقابل درمان‌های دارویی و شیمی درمانی مقاوم هستند. در حالی که زنجبیل به علت داشتن Shogaol-6 ممکن است بتواند بسیاری از آن‌ها را نابود کند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 217 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php