کد خبر : 203303 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۰۰

توت فرنگی های قرمزتر را مصرف کنید

توت فرنگی های قرمزتر را مصرف کنید یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی با بیان اینکه توت فرنگی هر چه قرمزتر باشد خاصیت آنتی اکسیدانی بیشتری دارد، گفت: به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود توت فرنگی‌های قرمزتر را مصرف کنند. دکتر کوروش جعفریان درباره خواص مصرف توت فرنگی، افزود: …

توت فرنگی های قرمزتر را مصرف کنید

توت فرنگی های قرمزتر را مصرف کنید

یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی با بیان اینکه توت فرنگی هر چه قرمزتر باشد خاصیت آنتی اکسیدانی بیشتری دارد، گفت: به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود توت فرنگی‌های قرمزتر را مصرف کنند.

دکتر کوروش جعفریان درباره خواص مصرف توت فرنگی، افزود: توت منبع غنی از فیبر، ویتامین C و اسید فولیک است که ویتامین C موجود در آن موجب افزایش جذب آهن می‌شود اما به عنوان منبع غنی از آهن نیست.

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی، افزود: توت یک میوه با خواص فراوان است که مصرف آن موجب تولید انرژی اضافی در فرد نمی‌شود برای مثال مصرف روزانه هشت عدد توت در روز ۵۰ کیلو گرم انرژی تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه به افراد توصیه می‌شود توت‌ فرنگی‌های قرمز‌تر را مورد استفاده قرار دهند، یادآور شد: هر چه توت قرمزتر باشد نشان دهنده میزان رنگدانه بیشتر و در نتیجه بالا بودن آنتی اکسیدان آن است.

جعفریان در ادامه یادآور شد: انار نخستین و توت دومین میوه منبع آنتی اکسیدان‌ها هستند که مصرف آن از تشکیل رادیکال‌های آزاد در بدن جلوگیری می کند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 368 بار
دیدگاهتان را بنویسید
باقری در تاریخ 13 اردیبهشت 1395 گفته : پاسخ دهید

با سلام
فکر کنم که با این خبر از فردا کاسبان محترم رنگ فرش به توت فرنگیها بزنند تا قرمز تر شود و بجای آنتی اکسیدان ،انواع بیماریها را رایج کنند و یافته های متخصصان را کلا زیر سوال ببرند.!!!!

css.php