کد خبر : 202797 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹

فواید خمیازه کشیدن

فواید خمیازه کشیدن خمیازه کشیدن را اغلب نشانه ای از خستگی و کسالت می دانیم و با این که واگیردار است در برخی موقعیت ها آن را نوعی بی ادبی می دانیم. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده ایدکه ممکن است خمیازه کشیدن برای سلامت مفیدباشد؟ …

فواید خمیازه کشیدن

فواید خمیازه کشیدن

خمیازه کشیدن را اغلب نشانه ای از خستگی و کسالت می دانیم و با این که واگیردار است در برخی موقعیت ها آن را نوعی بی ادبی می دانیم. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده ایدکه ممکن است خمیازه کشیدن برای سلامت مفیدباشد؟ محققان بر اساس بررسی های متعدد، تأکید می کنند که خمیازه کشیدن برای مغز و سلامت کلی بدن مفید است. در این مطلب به برخی از فواید خمیازه کشیدن اشاره می شود.

محققان دریافته اند که خمیازه کشیدن مغز را خنک می کند.خمیازه نیز مانند محرک سیستم اعصاب عمل می کند و مانند کافئین جریان خون به مغز را افزایش می دهد.

ناراحتی گوش را برطرف می کند. خمیازه کشیدن گوش درد، ناراحتی و مشکل شنوایی بر اثر ارتفاع را برطرف می کند. خمیازه کشیدن اکسیژن بیشتری به بدن می رساند .هر بار که خمیازه می کشید اکسیژن بیشتری وارد ریه می شود و کمک می کند تا تراکم دی اکسید کربن کمتر شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 239 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php