کد خبر : 200907 تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰

قبل از دعوا با همسر خود این مطلب را بخوانید!

قبل از دعوا با همسر خود این مطلب را بخوانید! همه زوجین در زندگی خود گاهی درگیری و دعواهایی را داشته که با رعایت نکاتی می توان اثرات آن را کاهش داد. محمدرضا نظامی روانشناس خانواده اظهار داشت: همه ما در زندگی خود اشتباهاتی را انجام داده که باعث کدورت …

قبل از دعوا با همسر خود این مطلب را بخوانید!

قبل از دعوا با همسر خود این مطلب را بخوانید!

همه زوجین در زندگی خود گاهی درگیری و دعواهایی را داشته که با رعایت نکاتی می توان اثرات آن را کاهش داد.

محمدرضا نظامی روانشناس خانواده اظهار داشت: همه ما در زندگی خود اشتباهاتی را انجام داده که باعث کدورت میان افراد شده و در این بین عذرخواهی یکی از مهم ترین روش هایی بوده که موجب خاموش شدن آتش معرکه و ایجاد جوی آرام خصوصأ میان زوجین خواهد شد.

وی تصریح کرد: پذیرفتن انتقاد با گشاده رویی یکی از مؤثرترین راه های کنار آمدن با اشتباه خود بوده و باید قبول کرد که همیشه حق با ما نیست و از این کار هراسی نداشته باشید.

نظامی افزود: به یاد داشته باشید در هنگام دعوا هیچ گاه گذشته را یادآوری نکرده و به همسرتان بگویید که دوستش دارید و به او این اطمینان را دهید که دشمنش نیستید.

این روانشناس در پایان ادامه داد: انتخاب محیطی آرام و خلوت در زمان دعوا و گفتن جمله ای محبت آمیز و دلپذیر به همسر خود و از همه مهم تر گذشت و صبر می تواند در کاهش اثرات دعوا و درگیری ها بسیار مفید باشد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اسلاید ، روابط عاشقانه ، زناشویی بازدید 432 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php