کد خبر : 14720 تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴

6 ماه حبس به خاطر یک “لایک” در فیس بوک!

  یک فلسطینی به اتهام “لایک” کردن مطلبی در انتقاد از یک وزیر تشکیلات خودگردان در یکی از صحفات شبکه اجتماعی “فیس بوک”، به 6 ماه زندان محکوم شد. “انس اسماعیل” یک فعال در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که دادگاه صلح شهر سلفیت در کرانه باختری روز پنجشنبه گذشته، …

6 ماه حبس به خاطر یک لایک در فیس بوک!

 

یک فلسطینی به اتهام “لایک” کردن مطلبی در انتقاد از یک وزیر تشکیلات خودگردان در یکی از صحفات شبکه اجتماعی “فیس بوک”، به 6 ماه زندان محکوم شد.
“انس اسماعیل” یک فعال در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که دادگاه صلح شهر سلفیت در کرانه باختری روز پنجشنبه گذشته، وی را به اتهام “بدگویی به مشهور ابودقه وزیر ارتباطات سابق” به شش ماه حبس محکوم کرده است.

اسماعیل (29 ساله) افزود: اتهام من، “لایک” کردن مطلبی است که شخص دیگری در فیس بوک نوشته و طی آن خواستار برکناری “مشهور ابودقه” شده بود. مطلب دیگری مبنی بر بازخواست از این وزیر را هم لایک کرده بودم.

وی که با خبرگزاری یونایتدپرس گفتگو می کرد، اظهار داشت که به مدت 17 روز به اتهام “بدگویی” در بازداشت سازمان امنیت پیشگیرانه بوده است و در روز پنجشنبه گذشتهًف دادگاه سلفیت حکم غیابی وی مبنی بر حبس شش ماهه را صادر کرده و این احتمال وجود دارد که این حکم در روز یکشنبه مورد تجدید نظر قرار گیرد.

اسماعیل که در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر و نیز در شبکه های اجتماعی فعالیت می کند، گفت: طی شش ماه گذشته ده بار به اتهام فعالیت در صفحات شبکه های اجتماعی احضار شده ام.

دستگاه امنیتی فلسطینی چندی پیش “ممدوح حمامره” یک روزنامه نگار را پس از صدور عفو رییس تشکیلات خودگردان، آزاد کردند.

یک دادگاه فلسطینی وی را به اتهام نشر یک عکس توهین آمیز از محمود عباس در صفحه خود، به یک سال حبس محکوم کرده بود.

این حکم اعتراضات گسترده ای در میان روزنامه نگاران فلسطینی و نهادهای حقوق بشر برانگیخت و آن را اقدامی بی سابقه در تاریخ تشکیلات خودگردان عنوان کردند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار حوادث ، مجله خبری بازدید 333 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php