کد خبر : 58703 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۳

300‌ شلاق به یک‌ زن در عربستان به این‌ دلیل!

قاضی یکی از دادگاه های عربستان سعودی،‌ یک زن عربستانی بنام “سوسن سلیم” را به اتهام حضور در دادگاه بدون یکی از افراد محرم، به 300 ضربه شلاق و یک سال و نیم حبس محکوم کرد. به گزارش میهن فال به نقل از شیعه آنلاین،‌ در پی انتشار خبر صدور …

قاضی یکی از دادگاه های عربستان سعودی،‌ یک زن عربستانی بنام “سوسن سلیم” را به اتهام حضور در دادگاه بدون یکی از افراد محرم، به 300 ضربه شلاق و یک سال و نیم حبس محکوم کرد.

به گزارش میهن فال به نقل از شیعه آنلاین،‌ در پی انتشار خبر صدور چنین حکمی علیه این زن عربستانی،‌ فورا خبر آن در رسانه‌های سعودی و فضای مجازی این کشور منتشر شد و موجی از اعتراض افکار عمومی سعودی را به دنبال داشت. منتقدان این حکم، تصمیم این قاضی عربستانی را “ضد زنانه”، “ن‍ژاد پرستانه” و بر اساس سیستم فکری “ولایت بی چون و چرای مردان بر زنان” توصیف کردند.

در همین راستا تعدادی از مؤسسات حقوق بشری که در زمینه دفاع از حقوق بشر در عربستان سعودی فعالیت می کنند،‌ با انتشار بیانیه های جداگانه ای، صدور این حکم را به شدت مورد انتقاد قرار داده و خواستار آزادی فوری “سوسن سلیم” و ابطال صادر شده در حق او شدند. در همین حال خانم “نادیه خلیفه” پژوهشگر مسائل زنان در دفتر سازمان بین الملل “هیومن رایت وولچ” طی گفتگویی با شبکه خبری CNN گفت: ما حکومت سعودی را به بازنگری در حکم صادر شده در حق این زن هستیم. او باید هرچه سریع تر آزاد شود زیرا خلافی مرتکب نشده است.

لازم به ذکر است، پرونده “سوسن سلیم” که یک عربستانی سودانی تبار است، اولین بار در سال 2004 میلادی تشکیل شد اما در طول چند سال گذشته به دلایل مختلفی جلسات دادگاه وی یا تشکیل نمی شد و یا در زمان هایی که تشکیل می شد به دلایل گوناگونی به زمان دیگری موکول گردیده بود تا اینکه اخیرا حکم علیه وی صادر شد. ناگفته نماند “سوسن سلیم” چندی پیش نامه ای خطاب به “ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود”‌ پادشاه سعودی منتشر کرد خواستار رسیدگی فوری به پرونده او شد. او در نامه خود رسما بی گناهی خود را اعلام کرده بود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار حوادث ، مجله خبری بازدید 205 بار
دیدگاهتان را بنویسید

نیلو در تاریخ 28 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

داداش چرا پاک کردی کامنت اون آقارو؟میخواستم بخونم……..!من منظوری نداشتم……واقعا تو جاهلیت موندن……تعصب خوبه ولی وقتی به ناحق یه نفرو آزار میدن و مثله سریه پیش از خیلی چیزای ساده منع میکنن……باید بپذیرن که تو دوران جاهلیت هستن……..!
من از بقیه عربا معذرت میخوام…….حق با اون آقاس من توهین کردم وشرمنده هم هستم…….لطفا حلال کنید……
لطفا نظرمو تایید کن……..

آیناز در تاریخ 27 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

اینا هنوز تو همون عصر جاهلیت موندن بدبخت ها

hilda در تاریخ 27 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

Voooooy nababa vaghean?!!!!!!!

css.php