کد خبر : 243833 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۶:۰۰

8 خاصیت بی نظیر ماکارونی

8 خاصیت بی نظیر ماکارونی به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، ماکارونی غذای خوبی است، و برای سلامتی فواید بسیاری دارد. مخصوصا ماکارونی سبوس دار بسیار مفید تر ازماکارونی معمولی است. ۱- ویتامین ماکارونی سرشار از ویتامین آ است،و برای پوست خوب است، و به رشد سلولهای …

8 خاصیت بی نظیر ماکارونی

8 خاصیت بی نظیر ماکارونی

به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، ماکارونی غذای خوبی است، و برای سلامتی فواید بسیاری دارد. مخصوصا ماکارونی سبوس دار بسیار مفید تر ازماکارونی معمولی است.

۱- ویتامین

ماکارونی سرشار از ویتامین آ است،و برای پوست خوب است، و به رشد سلولهای جدید پوستی کمک بسیاری میکند.

۲- به رشد مو کمک می کند

ماکارونی گندم کاملی است،و سرشار از اسید فولیک است، برای رشد مو خوب است.اگر از ریزش مو رنج می برید در برنامه غذایی خود حتما از ماکارونی استفاده کنید. اسید فولیک همچنین به کاهش آکنه و جوش صورت کمک ریادی می کند.

۳- برای سلامت قلب و عروق کمک می کند

ماکارونی غنی از پتاسیم است و به بهبود سلامت قلب و عروق کمک میکند. برای کاهش کلسترول بالا در بدن کمک میکند و مانع بیماری قلبی می شود.

۴- برای سلامتی عضلات خوب است

سرشاراز پتاسیم است برای سلامت عضلات خوب است. مصرف منظم ماکارونی برای جلوگیری از مشکل سفتی عضله بدن خوب است. همچنین به آرامش اسپاسم هاعضلانی و درد عضلانی کمک می کند.

۵- برای افزایش وزن خوب است

ماکارونی سرشار ازکربو هیدرات است و به افزایش وزن کمک می کند. هر صد گرم حدود ۵۰ گرم کربوهیدرات دارد وبهترین منبع برای افزایش وزن سالم است.

۶- منبع انرژی خوبی است

ماکارونی سرشار از کربوهیدرات است و به بدن انرژی می دهد. مصرف ماکارونی می تواند،سطح سوخت و ساز بدن را افزایش دهد،و شمارا فعال نگه می دارد و ضعف وبی حالی را کاهش می دهد.

۷- برای کم خونی خوب است

پاستا غنی از آهن است،و می تو اند به بیماری کم خونی در زنان باردار کمک کند. برای افزایش تشکیل سلولهای قرمز خون بسیار خوب است چون مانع کم خونی می شود. سطح هموگلوبین بدن را طبیعی نگه می دارد.

۸- برای استخوان ها خوب است

ماکارونی غنی از اسید های آمینه و پروتئین است. پروتئین به سلامت استخوانها کمک میکند و از درد استخوان جلوگیری می کند. اگر مشکل درد مفصل دارید،حداقل دوبار در هفته حتما از ماکارونی استفاده کنید. ماکارونی مزایای تغذیه ای زیادی دارد، که حتما باید در برنامه رژیم غذایی روزانه خود از آن استفاده کنید.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، خواص بازدید 642 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php