کد خبر : 242645 تاریخ انتشار : یکشنبه 14 خرداد 1396 - 10:25

روش های خشک کردن گل طبیعی

روش های خشک کردن گل طبیعی گل ها عمر زیادی ندارند اما بعضی از این گل‌ها خاطراتی از بهترین و شادترین روزهای زندگی هستند و یا گاهی آنقدر زیبا هستند که دوست داریم برای همیشه آنها را کنار خودمان داشته باشیم و در این مواقع است که میتوانید با خشک …

روش های خشک کردن گل طبیعی

روش های خشک کردن گل طبیعی

گل ها عمر زیادی ندارند اما بعضی از این گل‌ها خاطراتی از بهترین و شادترین روزهای زندگی هستند و یا گاهی آنقدر زیبا هستند که دوست داریم برای همیشه آنها را کنار خودمان داشته باشیم و در این مواقع است که میتوانید با خشک کردن گل خاطره ها را همیشه همراه خود داشته باشید.

روش آویزان: در این روش انتهای ساقه گل را با نخی محکم ببندید، روی سطح گل تافت مو بزنید سپس گل را به صورت برعکس از جایی آویزان کنید و به مدت چند روز در جای تاریکی قرار دهید تا گل خشک شود.

روش شن و ماسه: برای این روش باید از شن های ریز یا ماسه استفاده کنید، مقداری شن یا ماسه تمیز و خشک را داخل لیوان یا جعبه ای بریزید و گل را روی شن یا ماسه قرار دهید و روی آن را مجدد شن یا ماسه بریزید، روی جعبه یا لیوان را بپوشانید و به مدت 3 – 4 هفته کناری قرار دهید تا گل ها خشک شوند.

روش فر: داخل ساقه گل سیم نازکی وارد کنید، روی طبقه فر کاغذ روغنی یا توری نسوزی قرار دهید و گل ها را روی آن بگذارید (سیم را داخل کاغذ یا توری کنید، این کار برای ثابت ماندن گل و جلوگیری از تغییر رنگ گل لازم است)، فر را با دمای 100 درجه روشن کنید و چند ساعت بگذارید گل ها داخل فر بمانند تا خشک شوند، پس از خشک شدن اجازه دهید گل ها سرد شوند سپس روی انها اسپری مو بزنید.

روش پرس: گل را بین دو برگ دستمال کاغذی قرار دهید و روی دستمال ها را کتاب یا وسیله سنگینی بگذارید، برای سریع تر خشک شدن گل و زیبایی بیشتر هر روز دستمال کاغذی را تعویض کنید.

روش ماکروفر: گل را روی دستمال کاغذی قرار دهید و داخل ماکروفر بگذارید، با حرارت متوسط برای 1 – 2 دقیقه گل را خشک کنید (این مدت زمان بسته به ضخامت گل میتوانید بیشتر شود).

روش گلیسیرین: مقداری نمک را با 2 لیوان اب جوش مخلوط کنید سپس 1 لیوان گلیسیرین به ان اضافه کنید، با قلمو تمام سطح گل را به این محلول آغشته کنید سپس روی دستمال کاغذی قرار دهید تا خشک شوند.

دسته بندی : اسلاید ، جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 198 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php