کد خبر : 241448 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۵۰

با این تست به آسانی آجیل تقلبی را بشناسید!

با این تست به آسانی آجیل تقلبی را بشناسید! یک متخصص تغذیه از تست سریع و به موقع آجیل تقلبی از سالم برای ایام نوروز خبر داد. به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین ایمانی متخصص تغذیه گفت: برای خرید آجیل عید همیشه باید به میزان مصرف، …

با این تست به آسانی آجیل تقلبی را بشناسید!

با این تست به آسانی آجیل تقلبی را بشناسید!

یک متخصص تغذیه از تست سریع و به موقع آجیل تقلبی از سالم برای ایام نوروز خبر داد.

به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین ایمانی متخصص تغذیه گفت: برای خرید آجیل عید همیشه باید به میزان مصرف، آجیل و دانه‌های روغنی تهیه شود تا در زمان تازگی از آنها استفاده شود.

آجیل به دلیل روغن زیادی که دارد خیلی زود فاسد می‌شود که باید قبل از خرید آجیل با خوردن چند دانه از آنها از کیفیت طعم و تازه بودنش اطمینان حاصل کنید و در صورت تازه نبودن، از خرید آجیل منصرف شد. این متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه باید از مصرف آجیل‌های بوداده و فله ای پرهیز شود، تصریح کرد: آجیل تازه نباید هیچ بوی نامطبوعی از جمله بوی تند و بوی ترشیدگی داشته باشد که وجود حفره یا کپک زدگی از نشانه‌های کهنگی آجیل است. اگر در میان آجیل بقایای حشرات مرده یا زنده دیدید، بدانید که آجیل کهنه و فاسد است.

ایمانی با بیان اینکه افراد از مغزهای خام پسته، فندق و بادام استفاده کنند، افزود: سعی کنید آجیلی که انتخاب می کنید شور نباشد و کمتر بو داده باشد.

مقداری آجیل را در مشت خود بریزید و کمی منتظر بمانید، سپس آجیل را خالی کنید اگر روی دست شما رنگ پس داده باشد، نشانه غیر بهداشتی بودن آن است.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: از خریداری و مصرف انواع پسته و مغز گردو که توسط دوره‌گردها عرضه می شوند، به دلیل اینکه عمدتاً از محصولات آلوده تهیه یا مخلوط شده‌اند، خودداری کنید. از خرید و مصرف آجیل‌های رنگ شده خودداری کنید که در مورد میوه‌های خشک شده حتما باید دقت شود از میوهای خشک استفاده شود نه به صورت خیس و باید این نوع میوه ها فاقد مواد رنگی باشند.

ایمانی یادآورشد: رنگ‌هایی که برای رنگ کردن تخمه، بادام و سایر انوع آجیل استفاده می‌شود، عمدتاً غیرمجاز بوده و گاهی حساسیت‌های شدیدی را در مصرف کننده ایجاد می‌کند.

به این پست امتیاز دهید

دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 344 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php