کد خبر : 241389 تاریخ انتشار : سه شنبه 17 اسفند 1395 - 15:49

روش هایی برای برق انداختن پرده های خانه

روش هایی برای برق انداختن پرده های خانه خانه تکانی یکی از کارهایی است که در اسفندماه باید سراغش بروید. شستن پرده‌ها یکی از قسمت‌های مهم هر خانه تکانی است. با این ترفندها پرده‌های خانه تان را مانند برف کنید. روشی اصولی برای شستن پرده ها در خانه تکانی نوروز …

روش هایی برای برق انداختن پرده های خانه

روش هایی برای برق انداختن پرده های خانه

خانه تکانی یکی از کارهایی است که در اسفندماه باید سراغش بروید. شستن پرده‌ها یکی از قسمت‌های مهم هر خانه تکانی است. با این ترفندها پرده‌های خانه تان را مانند برف کنید.

روشی اصولی برای شستن پرده ها در خانه تکانی نوروز

تقریبا اواسط اسفند است و زمستان کم کم بار خود را می بندد و جای خود را به بهار می دهد. زمان، زمان خانه تکانی‌هاست و شستن پرده هم یکی از همین مراحل خانه تکانی است. هنگامی که پرده‌های خانه تان را برای خانه تکانی بهاره بیرون می آورید، پیش از خارج کردن گیره‌ها از آن‌ها، ابتدا محل های قرار گیری گیره‌ها را روی نوار پرده با خودکار علامت گذاری کنید. با این کار پس از شست و شو می توانید به راحتی گیره ها را در محل های قبلی وصل کنید تا فرم پرده‌تان به هم نریزد.

همچنین پیش از شست و شو به پشت پرده خوب نگاه کنید و در صورت پوسیدگی و رنگ پریدگی در اثر آفتاب یا نخ کش شدن، بهتر است پرده جدید خریداری کنید یا حداقل آن را نشویید چرا  که شست‌وشوی دوباره این پرده‌ها تنها آن‌ها را نخ نما تر از سابق می کند. پیش از شست و شو برای گردگیری پرده‌ها و زدودن گرد و خاک از جاروبرقی استفاده کنید. می  توانید برای تمیز ماندن پرده‌ها هر چند وقت یک بار روی پرده‌ها جاروبرقی بکشید یا با دستگاه بخارشوی روی آن را بخار دهید. برای جلوگیری از مکش پرده به داخل جاروبرقی درجه را کم کنید.

پرده های بدون آستر را چگونه بشوییم؟

شما می توانید پرده‌های بدون آستر را در خانه بشویید اما پیشنهاد می شود شست و شوی پرده‌های آستردار را به خشکشویی بسپارید. پرده ها را پس از شست و شو به صورت نمدار آویزان کنید. به این صورت چروک‌های موجود در پارچه هم‌زمان با خشک شدن آن صاف می شود و دیگر به اتوکشی به مدت طولانی نیاز نخواهد بود. برخی گله می کنند که پرده‌های حریر آن ها پس از شستن با ماشین لباس شویی همیشه چروک می شود. یک راه  حل اساسی و ساده برای این منظور استفاده از پودر صابون به جای پودر لباس شویی است.

توصیه هایی برای شستن بهتر پرده های توری

پرده‌های توری که در اتاق خواب‌ها یا نشیمن آویزان می شوند، خیلی زود کثیف می شوند و گاهی بعد از شست و شو چرک مرده و تیره می مانند. برای جلوگیری از این موارد چند راهکار ساده پیشنهاد می کنیم تا پرده‌ها را تمیزتر بشویید:

۱- برای شستن پرده توری آن را چندبار با آب سرد بشویید تا مقدار زیادی از خاک و دوده آن خارج شود.

۲- پرده را با پودر لباسشویی بشویید و آبکشی کنید.

۳- برای شست و شوی پرده های تور از سفید کننده‌ها استفاده نکنید چرا که باعث کدر شدن آن‌ها خواهد شد.

پرده های بزرگ را با ماشین لباس شویی نشویید

به جای شستن پرده های بزرگ با ماشین لباسشویی، پرده‌ها را حداقل ۲ ساعت داخل آب مخلوط با مایع شوینده خیس و سپس آبکشی کنید تا پرده‌ها آسیب نبینند. برای سریع تر خشک شدن پرده می  توانید از دور خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید و برای خوشبو شدن و جلوگیری از الکتریسیته ساکن هم از نرم کننده لباس استفاده کنید.

دسته بندی : اسلاید ، خانه و خانواده ، سبک زندگی بازدید 383 بار
دیدگاهتان را بنویسید
ناشناس در تاریخ 22 مرداد 1398 گفته : پاسخ دهید

خیلی چرند و بی فایده بود حیف نت

css.php