کد خبر : 239138 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱

نکات مهم خرید پستانک برای نوزاد

نکات مهم خرید پستانک برای نوزاد خرید پستانک مناسب برای نوزادان در سنین زیر یکسال بسیار مهم است زیرا با سلامت عمومی و بهداشت دهان آنها مرتبط است. به طور کلی استفاده از پستانک سبب کاهش خطرات خفگی نوزاد می‌شود، همچنین می‌تواند از سندرم ناگهانی مرگ نوزاد جلوگیری کند. پستانک …

نکات مهم خرید پستانک برای نوزاد

نکات مهم خرید پستانک برای نوزاد

خرید پستانک مناسب برای نوزادان در سنین زیر یکسال بسیار مهم است زیرا با سلامت عمومی و بهداشت دهان آنها مرتبط است. به طور کلی استفاده از پستانک سبب کاهش خطرات خفگی نوزاد می‌شود، همچنین می‌تواند از سندرم ناگهانی مرگ نوزاد جلوگیری کند. پستانک به نوزاد شما احساس آرامش و کنترل احساساتش را می‌دهد؛ شاید باور نکنید اما او با مکیدن پستانک احساس امنیت بیشتری می‌کند. کمتر گریه کردن کودک سبب آرامش بیشتر پدر و مادر نیز می‌شود. فقط این نکته مهم را به یاد داشته باشید که استفاده از پستانک به منزله تغذیه کودک نیست و بیشتر جهت رفع نیاز به مکیدن مداوم نوزادان و آرامش بیشتر آن‌ها، توصیه می‌شود. اگر کودک شما دارای مشکلات کولیک و قولنج نوزادی است، استفاده از یک پستانک استاندارد می‌تواند به التیام درد او کمک کند. این نکته مهم را فراموش نکنید که استفاده از بندهای بلند گردنی برای نگه داشتن پستانک موجب خطر خفگی را در پی دارد؛ پس احتیاط کنید.

اگر خودتان به نوزاد شیر می‌دهید بهتر است در چند هفته اول پس از تولد نوزاد از دادن پستانک به او خودداری کنید. اگر قصد دارید با استفاده از پستانک نوزادتان را آرام کنید و قصد خرید یک پستانک مناسب را دارید، باید این نکات را مد نظر داشته باشید:

خرید پستانک با سایز مناسب سن نوزاد

پستانک باید عاری از مواد بیسفنول A باشد (برچسب این موضوع روی محصولات موجود است)

پستانک باید دارای منافذ ریز هوا باشد تا بتواند هوا از آن عبور کند.

پستانک ارتودنسی برای نوزادان بهتر است زیرا به حالت فک و لثه‌های نوزاد آسیب نمی‌زند و انعطاف پذیر است.

پستانک‌های سیلیکونی بخرید زیرا سیلیکون جنس بهتر و مقاوم‌تری نسبت به لاتکس دارد و بدون بو و مزه است.

پستانک نباید به هیچ عنوان دارای قطعات ریز و جدا شونده باشد چرا که ممکن است کنده شود و خطر خفگی داشته باشد.

برای رعایت بهداشت هر روز باید پستانک را بشویید و هر چند ماه یکبار باید پستانک را عوض کنید.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 308 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php