کد خبر : 232225 تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۷:۲۵

انجام این کارها پس از صرف غذا بدنتان را نابود می کند

انجام این کارها پس از صرف غذا بدنتان را نابود می کند همه ما بعد از صرف یک غذای لذیذ علاقمند به تماشای یک فیلم یا یک برنامه تلویزیونی هستیم، به خصوص وقتی که آن وعده غذایی شام باشد. یکی از کارهای نادرستی که سلامتی را به خطر می اندازد …

انجام این کارها پس از صرف غذا بدنتان را نابود می کند

انجام این کارها پس از صرف غذا بدنتان را نابود می کند

همه ما بعد از صرف یک غذای لذیذ علاقمند به تماشای یک فیلم یا یک برنامه تلویزیونی هستیم، به خصوص وقتی که آن وعده غذایی شام باشد.

یکی از کارهای نادرستی که سلامتی را به خطر می اندازد همین عمل است. بعد از صرف غذا یک سری عادات اشتباه هست که بیشتر افراد آن را نمی شناسند.

این چند مورد از جمله این رفتارهای اشتباه بعد از صرف غذا می باشد.

خواب

رفتن به رختخواب و خوابیدن بعد از صرف غذا به خصوص شام یک عمل کاملا اشتباه است. به این دلیل که نفخ معده سوخت و ساز بدن را مختل می کند. شما خواب راحتی نخواهید داشت اگر با شکم پر بخوابید. احتمال سکته مغزی نیز افزایش می یابد. پس حتما بین ساعت خواب و غذا خوردن چند ساعتی فاصله قرار دهید.

سیگار

متاسفانه بعضی از افراد سیگاری استعمال سیگار بعد از غذا خوردن را لذت بخش می دانند. این مسئله یکی از مخربترین حالاتی است که شما به بدنتان تحمیل می کنید. نیکوتین موجود در سیگار اکسیژن زیادی را که برای هضم غذای شما در بدن فعال است از بین می برد. مواد غذایی حالت طبیعی خود را از دست می دهند و سبب بروز سرطان ریه و روده می شود.

استحمام

در استحام جریان خون در دست ها و پاها بیشتر می شود. بنابراین مقدار جریان خون مورد نیاز معده کفایت نخواد کرد. این عمل سبب تضعیف دستگاه گوارش می شود. معده درست عمل نمی کند و شما دچار درد معده خواهید شد.

خوردن میوه

شاید شما فکر کنید خوردن میوه در هر زمان می تواند مفید باشد. بهترین زمان خوردن میوه زمانی است که معده خالی است. میوه ها جهت هضم نیاز به آنزیم های مختلف و زیادی دارند تا به راحتی قند ها ی موجود در میوه توسط بدن جذب شود. زمانی که معده خالی باشد تولید و رساندن این آنزیم ها به میوه بسیار بهتر و بیشتر انجام می شود. در غیر این صورت شما دچار سوهاضمه، سوزش سر دل، آروغ زدن و دیگر ناراحتی ها خواهید شد.

نوشیدن چای

نوشیدن چای بعد از غذا یکی از عادات اشتباه ایرانیان است. چای بعد از صرف غذا تداخل زیادی در جذب آهن غذا ایجاد می کند و در برابر پروتئین وآهن و مواد مغذی موجود در غذا مقاومت کرده و مانع جذب آنها می گردد. کمبود آهن می تواند کم خونی، کمبود سلولهای قرمز، خستگی شدید، رنگ پریدگی، ضعف شدید، درد قفسه سینه و سرگیجه شود.

کمبود آهن حتی می تواند در بی اشتهایی و شکنندگی ناخن ها نیز دخیل باشد. این چند علت می تواند در هضم سالم غذا تداخل ایجاد کند. بهتر از هر نوع واکنش را چند ساعتی بعد از صرف غذا انجام دهید تا مواد مغذی به راحتی جذب شوند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 677 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php