کد خبر : 229252 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵

این 7 کار را بعد از غذا خوردن انجام ندهید

این 7 کار را بعد از غذا خوردن انجام ندهید محققان دستورالعمل های مختلفی را برای حفظ سلامت دستگاه گوارش ارائه می کنند. از جمله این موارد 7 عملی است که نباید بعد از غذا خوردن انجام داد. 1- مصرف سیگار: نتایج آزمایش ها وتحقیقات ثابت کرده است، مصرف سیگار …

این 7 کار را بعد از غذا خوردن انجام ندهید

این 7 کار را بعد از غذا خوردن انجام ندهید

محققان دستورالعمل های مختلفی را برای حفظ سلامت دستگاه گوارش ارائه می کنند. از جمله این موارد 7 عملی است که نباید بعد از غذا خوردن انجام داد.

1- مصرف سیگار:

نتایج آزمایش ها وتحقیقات ثابت کرده است، مصرف سیگار پس از صرف غذا مساوی است با مصرف 10 نخ سیگاردر زمان های دیگر و این یعنی احتمال بیشتربروز سرطان.

2- مصرف میوه بعد از غذا:

نباید بلافاصله بعداز صرف غذا، میوه مصرف کرد. هنگامی‌که میوه با غذا مصرف شود، با مواد غذایی دیگر در معده می ماند و نمی‌تواند به ‌موقع به روده برسد و از این رودر معده فاسد می‌شود. توصیه می‌شود یک ساعت بعد از غذا یا قبل از غذا، میوه مصرف شود.

3- خوردن چای:

برگ‌های چای اسید فراوانی دارد که پروتئین موجود در مواد غذایی مصرفی را سفت و درنتیجه هضم آن را دشوار می کند. به گزارش هلث نیوز، چای را یک ساعت پس از غذا میل کنید.

4- خوابیدن:

خوابیدن بلافاصله بعد از صرف غذا مشکل ساز است، زیرا مواد غذایی که مصرف کردید به درستی هضم نمی‌شود و این موضوع می‌تواند به اختلال عملکرد معده و عفونت در روده منجر شود.

5- حمام کردن:

حمام کردن بلافاصله پس از صرف غذا باعث افزایش جریان خون به دست‌ها، پاها و بدن می‌شود و درنتیجه میزان خون رسانی در اطراف شکم کاهش می‌یابد و این امر باعث ضعیف شدن سیستم گوارش می‌شود.

6- شل کردن کمربند:

با شل کردن کمربند، فرد می تواند غذای بیشتری بخورد.

7- راه رفتن:

پیاده‌روی بعد از غذا به ریفلاکس اسید و سوءهاضمه منجر می شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 529 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php