کد خبر : 229209 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟ کلم بروکلی یکی از خوشمزه‌ترین سبزیجاتی است که برای انواع سالاد و غذاها استفاده می‌شود، ولی این سبزی خوش طعم کرم‌های ریزی دارد که با شستشوی ساده از بین نمی‌رود. برخی می‌گویند داخل کلم بروکلی کرم‌هایی وجود دارد که با …

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟

کلم بروکلی یکی از خوشمزه‌ترین سبزیجاتی است که برای انواع سالاد و غذاها استفاده می‌شود، ولی این سبزی خوش طعم کرم‌های ریزی دارد که با شستشوی ساده از بین نمی‌رود. برخی می‌گویند داخل کلم بروکلی کرم‌هایی وجود دارد که با شستن معمولی از بین نمی‌رود، پس برای انگل زدایی این سبزی پرخاصیت چه باید کرد؟

ابتدا به مدت ۱۰ دقیقه بروکلی‌ها را در ۳ لیتر آب ولرم همراه با یک گرم (نصف قاشق چای‌خوری) پودر پرکلرین ۷۰ درصد خیس کنید. سپس کلم انگل زدایی شده را از روی کفاب جمع‌آوری کرده و آن را دوباره با آب سالم شستشو دهید تا باقی مانده مایع ضر عفونی کننده از آن جدا شود.

برای طبخ کلم بروکلی، روش‌های گوناگونی وجود دارد اما پختن درون آب و روی اجاق گاز و بخارپز کردن با اندکی نمک و یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون بهترین روش‌های پختن کلم بروکلی است. اگر دوست دارید کلم بروکلی‌هایتان را بپزید باید دقت کنید که حتما بعد از ۵ دقیقه آن‌ها را کنترل کنید. برای این کار، کافی است یک چنگال را درون کلم‌ها فرو کنید تا مطمئن شوید کاملا پخته‌ است. اگر پخته بود فورا آن‌ها را از روی شعله مستقیم بردارید. یادتان باشد کلم بروکلی به حرارت حساس است و فورا از بین می‌رود.

یک روش دیگر هم برای از بین بردن انگل‌های بروکلی گذاشتن آن‌ها در ۳ دقیقه آب جوش است. با این ترتیب می‌توانید با خیال راحت از این سبزی مفید استفاده کنید.

راه دیگر هم خیس کردن بروکلی به مدت ۵ دقیقه در آب همراه با سرکه و یا نمک به میزانی است که آب طعم ترشی و یا شوری را بگیرد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : خانه و خانواده ، سبک زندگی بازدید 367 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php