کد خبر : 221129 تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵

شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه شما

شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه شما زمانی که توضیحات هر رنگ را می‌خوانید، آن‌ چیزی را در نظر بگیرید که ترجیح می‌دهید انجام بدهید نه چیزی که باید انجام بدهید. گاهی اوقات درباره اینکه کدام رنگ بیشتر شبیه خودتان است، دچار تناقض خواهیدشد. اگر این اتفاق بیفتد، موردی …

شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه شما

شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه شما

زمانی که توضیحات هر رنگ را می‌خوانید، آن‌ چیزی را در نظر بگیرید که ترجیح می‌دهید انجام بدهید نه چیزی که باید انجام بدهید.

گاهی اوقات درباره اینکه کدام رنگ بیشتر شبیه خودتان است، دچار تناقض خواهیدشد. اگر این اتفاق بیفتد، موردی را که اغلب اوقات حس می‌کنید به کار ببرید.

در ادامه ۴رنگ شخصیت آمده اند که به شما شخصیت واقعی تان را می گویند:

آبی

فقط ۱۵ درصد از جمعیت در تست شخصیت رنگ‌های واقعی آبی هستند. وب‌گاه تروکالرز می‌گوید، “رنگ آبی شخصی را نشان می‌دهد که ابتدا به روابط فکر می‌کند و برای روابط بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل است. این گروه اساسا مردم-گرا هستند.”

ویژگی‌های رنگ آبی از سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی عبارت است از:

عشق به مردم، معاشرت کردن و صحبت کردن

سخاوتمند نسبت به دیگران

کمک کردن به دیگران را برای همراهی مسالمت‌آمیز دوست دارد

از ارتباط داشتن با دیگران در یک سطح احساسی لذت می‌برد

تصور می‌کند که دیگران بهترین نیات را دارند

سبز

این تیپ شخصیتی هم بسیار نادر است، فقط حدود ۲۵% از جمعیت، رنگ سبز از رنگ‌های واقعی هستند. “سبز آدم‌های بیش‌تر واقع‌گرا را نشان می‌دهد- دانشجو یا آدم بالغی که معمولا می‌پرسد “چرا؟”

سبزها قوانین و مقررات را زیر سوال می‌برند، و اگرچه معمولا عاشق یاد گرفتن اطلاعات جدید هستند (آن‌ها غالبا به علوم و ریاضیات علاقه دارند)، معمولا مردم‌گرا یا ساختار-گرا نیستند.

سبزها برای معلم‌ها، ساختار و نهادها به عنوان معدن اطلاعات ارزش قائل هستند و زمانی که در پیگیری دائمی کشفیات خود مورد تشویق قرار می‌گیرند، پیشرفت می‌کنند.

ویژگی‌های سبز در سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی:

ترجیح می‌دهند قبل از تصمیم‌گیری تحقیق کنند

حقایق و داده‌های مربوط به واژه‌ها و تصاویر را دوست دارند

حل مسئله و تفکر انتزاعی را دوست دارند

ترجیح می‌دهند که مستقل کار کنند

طلایی

۳۵ درصد از جمعیت در گروه‌بندی رنگ‌های واقعی طلایی هستند. وب‌گاه رنگ‌های واقعی می‌گوید، “طلایی تیپ شخصیتی نظام‌مندتر، منظم، و مرتب را نشان می‌دهد.” بسیاری از رهبران، مدیران و سیاستمداران عضوی از گروه طلایی هستند.

“گروه طلایی معمولا در مدارس عملکرد خوبی دارند و به درستی از قوانین پیروی می‌کنند. دانش‌آموزان طلایی در یک محیط به شدت نظام‌مند راحت هستند.

ویژگی‌های رنگ طلایی در سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی:

آنها قبول مسئولیت می‌کنند در شریطی که کسی این کار را نمی‌کند

برنامه‌ریزی می‌کنند و استراتژی دارند به جای این‌که به طور ناگهانی وارد پروژه شوند، اما توانایی اقدام سریع را نیز در مواقع لزوم دارند

جوانب مثبت و منفی را در زمان اتخاذ تصمیم، در نظر می‌گیرند

برای آینده برنامه‌ریزی و پس‌انداز می‌کنند

حس تشخیص قوی اخلاق و شخصیت

نارنجی

۳۵ درصد از جمعیت در سیستم رنگ‌های واقعی نارنجی هستند. وب‌گاه ترو کالرز می‌گوید، “آدم‌های نارنجی عاشق فعالیت هستند و برای‌شان بسیار دشوار است که به مدت طولانی خاموش و آرام باشند.

آنها قوانین را دوست ندارند و بیش‌تر فعالیت‌های فوری و ناگهانی را بدون برنامه‌رزی قبلی و در لحظه ترجیح می‌دهند.

آدم‌های نارنجی در یادگیری سریع هستند و اغلب بسیار باهوش هستند، اما معمولا خیلی خوب با محیط استاندارد مدرسه سازگار نمی‌شوند. دوست دارند دستی در اکتشاف داشته باشند و از طریق فعالیت و حرکت یاد بگیرند.

آنها می‌توانند مهارت‌های مکانیکی فوق‌العاده‌ای داشته باشند و اغلب در ورزش، نمایش، موسیقی، هنر، و دیگر کارهای رقابتی، خلاقانه و کنشی بی‌نظیر هستند.

ویژگی‌های نارنجی در سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی:

از حرکات فیزیکی لذت می‌برند

آزادی را بر قرار گرفتن در یک ساختار ترجیح می‌دهند

با جریان حرکت می‌کنند

در لحظه زندگی می‌کنند

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 616 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php