کد خبر : 221079 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰

موج جدید بارش ها در راه است

موج جدید بارش ها در راه است کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی به بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور خبر داد. به گزارش میهن فال به نقل از خبرگزاری برنا، معصومه احمدی گفت: با ورود سامانه بارشی به بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل …

موج جدید بارش ها در راه است

موج جدید بارش ها در راه است

کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی به بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور خبر داد.

به گزارش میهن فال به نقل از خبرگزاری برنا، معصومه احمدی گفت: با ورود سامانه بارشی به بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور بارندگی پیش بینی می‌شود.

وی گفت: بر این اساس برای بخش هایی از استان های آذربایجان غربی، آدربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات شمال تهران، ارتفاعات شمال سمنان، خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی بارش باران و گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه پنجشنبه شدت بارندگی‌ها در سواحل شمالی افزایش می‌یابد ادامه داد: این بارندگی‌ها منجر به آب گرفتگی معابر عمومی و حتی طغیان رودخانه‌ها خواهد شد.

به گفته وی، در روز جمعه علاوه بر سواحل شمالی در شمال شرق کشور به خصوص خراسان شمالی بارش باران شدید پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی پدیده قابل توجه در شرق و جنوب شرق کشور را افزایش سرعت وزش باد عنوان کرد و گفت: سرعت وزش باد در نواحی شمال سیستان و بلوچستان به خصوص در روز جمعه پیش بینی می‌شود و در جنوب غرب کشور نیز با افزایش وزش باد، آسمانی غبارآلود همراه با گردو خاک پیش بینی می شود.

احمدی با اشاره به اینکه دریای خزر در دو روز آینده مواج پیش بینی می‌شود، ادامه داد: با افزایش بارندگی‌ها در سواحل شمالی، کاهش محسوس دما را در این مناطق خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی، آب و هوای تهران را در 24 ساعت آینده نیمه ابری گاهی با وزش باد پیش بینی کرد و گفت: بیشینه هوای تهران 36 درجه سانتیگراد خواهد بود. احتمال بارش باران در روزهای آینده در پایتخت را منتفی ندانست.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار روز ، مجله خبری بازدید 355 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php