کد خبر : 212568 تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰

خاصیت بی نظیر مصرف انجیر با آب پرتقال

خاصیت بی نظیر مصرف انجیر با آب پرتقال گفته می شود 70 درصد خانوارهای ایرانی با کمبود آهن مواجه هستند و سالانه 575 میلیون دلار در کشور صرف ضرر و زیان کمبود آهن مردم می شود. مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مصرف انجیر می تواند …

خاصیت بی نظیر مصرف انجیر با آب پرتقال

خاصیت بی نظیر مصرف انجیر با آب پرتقال

گفته می شود 70 درصد خانوارهای ایرانی با کمبود آهن مواجه هستند و سالانه 575 میلیون دلار در کشور صرف ضرر و زیان کمبود آهن مردم می شود.

مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مصرف انجیر می تواند یک چهارم نیاز روزانه بدن به آهن را تامین کند به ویژه اگر با آب پرتقال خورده شود.

دکتر معصومه خادمی زاده افزود: ویتامین سی (C) موجود در آب پرتقال، جذب آهن را بالا می برد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مصرف چهار عدد انجیرخشک، یک ساعت قبل از وعده سحر یا یک ساعت بعد از وعده افطار می تواند برای افراد دچار کم خونی مفید باشد.

خادمی زاده ادامه داد: برای این گفته می شود خوردن انجیر قبل یا بعد از وعده های سحر یا افطار باشد، چون ممکن است در این وعده ها لبنیات مصرف شود و کلسیم موجود در لبنیات مانع جذب آهن موجود در انجیر خواهد شد.

مسئول آموزش گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص وعده افطار توصیه کرد بهتر است در وعده افطار از شیرینی ها استفاده نشود زیرا شیرینی جذب پروتئین را مختل می کند.

خادمی افزود: مصرف گوشت، پنیر و تخم مرغ در وعده افطار به ویژه برای نوجوانان مفید است و در وعده سحر نیز برای کاهش تشنگی می توان از خاکشیر و شربت لیموترش استفاده کرد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 436 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php