کد خبر : 195102 تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 آذر 1396 - 8:08

برای داشتن خواب آرام این دعا را بخوانید

برای داشتن خواب آرام این دعا را بخوانید برای به آرامش رسیدن روح و داشتن خواب راحت اعمال مستحب فراوانی ذکر شده، شما هر ذکر و دعایی را که قبل از خواب انجام دهید نافع است چرا که تنها نام خداست که آرام‌بخش دل‌هاست. اگر می‌توانید شب‌ها قبل از خواب، …

برای داشتن خواب آرام این دعا را بخوانید

برای داشتن خواب آرام این دعا را بخوانید

برای به آرامش رسیدن روح و داشتن خواب راحت اعمال مستحب فراوانی ذکر شده، شما هر ذکر و دعایی را که قبل از خواب انجام دهید نافع است چرا که تنها نام خداست که آرام‌بخش دل‌هاست. اگر می‌توانید شب‌ها قبل از خواب، دو رکعت نماز و سوره «ملک» را بخوانید و «زیارت عاشورا» را زمزمه کنید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود.

در هر حال شما هر کار مستحبی را قبل از خواب انجام دهید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود. از صلوات غافل نباشید که حلّال مشکلات است؛ «دعای فرج» را زمزمه کنید و در نهایت در رختخواب کارهای روزتان را مرور نمایید. هرکدام اشتباه بوده سعی کنید جبران کنید و به فکر آن باشید که دیگر تکرار نشود و یا اگر قابل اصلاح است اصلاح کنید.

خود را به ایزد منان سپرده و گونه خود را بر زمین بگذارید و بگوید «الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا» ؛ خداوندا مرا لحظه ای(چشم بر هم زدنی) به خودم وامگذار.

حضرت محمد(ص) فرموده‌اند: هر گاه سه مرتبه قل هو الله احد بخوانی مثل آن است که ختم قرآن کردی و هر گاه صلوات بفرستی بر من و بر پیامبران قبل از من،در روز قیامت ما شفیعان تو خواهیم بود ،و هر گاه برای مؤمنین استغفار کنی همه آنان از تو خشنود می‌شوند ،و هر گاه بگویی «سبحان الله و الحمدالله و لا اله الا الله و الله اکبر »،مثل آن است که حج و عمره انجام دادی.

دعا هنگام خواب:

۱- گفتن سه بار تسبیحات اربعه.

۲- سه بار خواندن سوره توحید.

۳- چهارده بار صلوات به نیابت ۱۴معصوم.

۴- طلب مغفرت برای تمام مؤمنان و مردگان.

۵- گفتن تسبیحات حضرت زهرا(سلام الله علیها).

۶- خواندن آیت الکرسی،فلق،ناس و کافرون.

۷- خواندن این دعا که به منزله‌ی هزار نماز است: یَفْعَلُ اللهُ ما یشاءُبِقُدْرَتِهِ وَ یَحْکُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ

منبع: خلاصه الاذکار، محدث قمی

دسته بندی : ادبیات و مذهب ، مذهبی بازدید 444 بار
دیدگاهتان را بنویسید
ناشناس در تاریخ 20 مرداد 1398 گفته : پاسخ دهید

عالی بود

css.php