کد خبر : 181506 تاریخ انتشار : پنجشنبه 19 آذر 1394 - 15:05

نکاتی مهم در مورد خرید پژو ۴۰۵ دست دوم

بیش از ۲ دهه است که پژو ۴۰۵ در بازار ما حضوری قدرتمند دارد و محصولات مختلفی از آن مشتق شده است. اما هنوز افراد زیادی هستند که خرید یک ۴۰۵ ساده را نسبت به مشتقاتش نظیر انواع سمند و پارس ترجیح می‌دهند. با توجه به گرم شدن بازار دست …

نکاتی مهم در مورد خرید پژو ۴۰۵ دست دوم

بیش از ۲ دهه است که پژو ۴۰۵ در بازار ما حضوری قدرتمند دارد و محصولات مختلفی از آن مشتق شده است. اما هنوز افراد زیادی هستند که خرید یک ۴۰۵ ساده را نسبت به مشتقاتش نظیر انواع سمند و پارس ترجیح می‌دهند. با توجه به گرم شدن بازار دست دوم‌ها در این روزها، اگر خواهان یک ۴۰۵ کارکرده باشید، باید به چه نکاتی توجه کنید؟

در فرآیند خرید هر نوع خودرو دست دومی همواره وضعیت سلامت بدنه و شاسی خودرو را بررسی کرده و حتما از کارشناس و یا صافکار ماهر مشورت بگیرید. اتاق ۴۰۵ برای دوران خودش ضربه‌پذیری قابل قبولی دارد اما در مقیاس با استانداردهای امروزی نمونه‌ای ضعیف است. نقطه ضعف آن شامل آسیب‌پذیری ورق سینی صندوق در ضربه از پشت است که به سرعت جمع شده و ستون‌ها را نیز دچار تابیدگی می‌کند. در برخوردهای از جلو نیز سرشاسی‌های آن به سادگی از فرم خارج می‌شود. نکته‌ای که باید در خصوص برخوردهای جلوی ۴۰۵ در نظر بگیرید شکستن سینی کامپوزیتی جلوی ۴۰۵ است که مجموعه فن و رادیاتورها و چراغ‌های جلو روی آن سوار شده است. نمونه فابریک کارخانه این سینی کیفیت ساخت مطلوبی داشته و برچسب‌های هشدار فابریک و هولوگرام‌ها روی آن موجود است ولی نمونه‌های تعویضی کیفیت قالب‌گیری بسیار پایینی دارند و برچسب‌های آن ممکن است با نوع خودرو مطابق نباشد. سینی تعویضی حکایت از سابقه تصادف از جلو دارد. وجود مشکل در شاسی ۴۰۵ به صورت لاستیک‌سایی شدید و انحراف بروز می‌کند که توسط تعمیرکار خبره به سادگی قابل تشخیص است.

پژو ۴۰۵ با چهار مدل پیشرانه در بازار بسته به مدل موجود است که مدل‌های ۲۰۰۰ سی‌سی و ۱۶۰۰ GL متعلق به دهه ۷۰ و نمونه‌های سالم و کم‌کارکرد آن کمیاب است.

عمده مدل‌ها مجهز به پیشرانه معروف XU7 هستند و مدل‌های ۱۶۰۰ TU5 نیز شامل مدل‌های SLX هستند. نکته‌ای که در خصوص پیشرانه XU7 پژو باید در نظر داشت این است که حتما از سالم بودن واشر سرسیلندر و تسمه تایم آن اطمینان حاصل کنید.

در صورت لزوم حتی پس از خرید خودرو جهت اطمینان بیشتر تسمه تایم را تعویض کنید تا نگرانی‌ای از این بابت وجود نداشته باشد. موتور XU7 تعمیر شده علاقه زیادی به روغن‌سوزی دارد و در صورت سوختن واشر سرسیلندر هم شاهد علائم مشخص آن نظیر دود سفید با بوی ضد‌یخ و مخلوط شدن آب و روغن خواهید بود. حتی توصیه می‌شود جهت اطمینان از عدم تراشکاری موتور، یکبار از آن به کمک یک تعمیرکار خبره تست کمپرس بگیرید. مدل‌های بالاتر ۴۰۵ (عموما ۹۰ به بالا) اکثرا در ناحیه سنسور اکسیژن و گیربکس مشکل دارند و ممکن است که نیاز به تعمیر پیدا کنند.

در خصوص خرید ۴۰۵‌های دوگانه‌سوز دقت بیشتری به عمل آورید که سیستم CNG آن فابریک کارخانه بوده و یا اصولی نصب شده باشد و مشکلی از نظر نشتی نداشته باشد.

توصیه می‌کنیم بیشتر سراغ مدل‌های دوگانه‌سوز فابریک کارخانه بروید که هم از طریق قطعات آن سند کارخانه ماشین به سادگی قابل تشخیص است.

جلوبندی و جعبه فرمان ۴۰۵ را حتما مورد بررسی قرار دهید. به هم خوردن تنظیمات جلوبندی یا شاسی در ۴۰۵ با علائمی نظیر لاستیک‌سایی و لرزش فرمان کاملا بروز می‌کند. در ۴۰۵‌های مدل بالا کمک فنرها چندان کیفیت بالایی ندارند و سر و صدای بخش‌های مختلف کابین کاملا عادی است. سعی کنید از خریدن مدل‌هایی که به صورت غیر اصولی اسپرت شده‌اند، پرهیز کنید. استفاده از رینگ‌های پهن و غیر‌استاندارد و کاهش ارتفاع غیر‌اصولی که توسط افراد زیادی انجام می‌شود، استهلاک مجموعه سیستم تعلیق و شاسی را بالا می‌برد و کابین خودرو را بیشتر به صدا می‌اندازد. کیفیت داشبورد مدل‌های طرح جدید به هیچ عنوان به خوبی داشبورد ابری مدل‌های قدیمی نیست و ضمن کیفیت پایین مواد اولیه و قالب‌گیری، سر و صدای بیشتری نیز در ناهمواری‌ها تولید می‌کند.

مشکلات برقی در ۴۰۵ نیز از جمله مشکلاتی است که هر چه سراغ مدل‌های بالاتر ۴۰۵ بروید بیشتر با آن مواجه می‌شوید. حتما دقت کنید که اگر خودرو مجهز به دزدگیر است، به صورت وصله پینه روی خودرو نصب نشده باشد.

گیرپاژ کردن شاسی قفل درهای ۴۰۵ از جمله مشکلات آشنای این خودرو است که در صورتی که توسط مالک قبلی رفع نشده باشد، موجب نیم سوز شدن پمپ در، داغ کردن یونیت قفل مرکزی و پس از چندی سوختن این یونیت و یا پمپ محرک سایر درها خواهد شد.

دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 666 بار
دیدگاهتان را بنویسید
آریا در تاریخ 11 خرداد 1399 گفته : پاسخ دهید

رنگ بدنه نقره ای ، رنگ داخل کرم ، یک لکه رنگ ، غیر اسپرت ، کارکرد ۴ سال.

آریا در تاریخ 11 خرداد 1399 گفته : پاسخ دهید

رنگ نقره ای داخل کرم کارکرده ۴ سال ۱ لکه رنگ قیر اسپرت

css.php