کد خبر : 135689 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳

از همین امروز بدوید!

از همین امروز بدوید! دویدن فواید سلامتی بیشماری دارد که این ورزش را بین حرفه ای ها و غیر حرفه ای ها محبوب کرده است. دویدن نه تنها تاثیر مثبتی بر روی سلامتی بدن، ذهن و احساسات مردم دارد بلکه قطعا به ارتقای شخصیت هر فرد هم کمک می کند. …

از همین امروز بدوید!

از همین امروز بدوید!

دویدن فواید سلامتی بیشماری دارد که این ورزش را بین حرفه ای ها و غیر حرفه ای ها محبوب کرده است. دویدن نه تنها تاثیر مثبتی بر روی سلامتی بدن، ذهن و احساسات مردم دارد بلکه قطعا به ارتقای شخصیت هر فرد هم کمک می کند.

اگر شما حداقل ۳ روز در هفته به ورزش و دویدن نمی پردازید ۳ دلیل زیر را با دقت مطالعه کنید.

انعطاف پذیر کردن سیستم قلبی و عروقی

عموما دویدن برای قلب خوب است. با دویدن قلب مجبور است با حداکثر توان یا با بالاترین تپش خون را پمپاژ کند، این عمل ماهیچه های قلب را قوی کرده و رگها را انعطاف پذیر می کند. همچنین در آینده به بیماری های فشار خون مبتلا نخواهید شد.

وزن سالم

هنگامی که مسافت های طولانی تر را می دویم، سوخت و ساز بدن ما قوی تر می شود. بنابراین ما سریعتر غذاها را هضم می کنیم و میزان بیشتری چربی می سوزانیم. دویدن روش ایده آلی برای داشتن وزنی سالم و مناسب است.

استخوان بدنی قوی

دویدن به عنوان فعالیت استخوان ساز نیز شناخته می شود. دویدن در لیست کوتاه ورزشهایی کم فشار است که به استخوان ها تنش و فشار زیادی وارد نمی سازد.

عادت منظم به دویدن باعث افزایش حجم و استحکام استخوان ها می شود. دویدن دقیقا مخالف با پوکی استخوان است، بیماری مشهودی که با افزایش سن به علت پیر شدن استخوان و ماهیچه ها شیوع بسیار زیادی دارد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 384 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php