کد خبر : 14474 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۶

10 فوتبالیست ثروتمند جهان را بشناسید!

  دیوید بکام با سرمایه ۱۷۵ میلیون پوند در صدر لیست ۵۰ نفره ثروتمندترین فوتبالیست‌های دنیا قرار دارد. کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان که اخیرا با پاریسن ژرمن قرارداد بسته و حقوقش را به یک موسسه خیریه محلی کودکان اهدا کرده است، توسط لیونل مسی بازیکن بارسلونا تعقیب می‌شود. مسی …

10 فوتبالیست ثروتمند جهان را بشناسید!

 

دیوید بکام با سرمایه ۱۷۵ میلیون پوند در صدر لیست ۵۰ نفره ثروتمندترین فوتبالیست‌های دنیا قرار دارد. کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان که اخیرا با پاریسن ژرمن قرارداد بسته و حقوقش را به یک موسسه خیریه محلی کودکان اهدا کرده است، توسط لیونل مسی بازیکن بارسلونا تعقیب می‌شود. مسی بالاترین حقوق را بین بازیکنان فوتبال داراست و تقریبا روزی ۱۰۰۰۰۰ پوند دریافت می‌کند.

لیست ثروتمندان روزنامه گل در سال ۲۰۱۳ مجموع ثروت ۵۰ بازیکن سرمایه دار دنیا را بیش از ۷. ۱ میلیارد پوند تخمین زد، که بیش از تولید ناخالص داخلی کشور لیبریا می‌شود.دربین ده نفر اول این لیست سه انگلیسی، سه برزیلی و از کشورهای آرژانتین، پرتغال، کامرون و سوئدهر کدام یک نماینده وجود دارد. لالیگای اسپانیا با ۳ بازیکن و لیگ برتر انگلیس هم با ۲ بازیکن بیشترین سهم از بازیکنان ثروتمند را دارند.

۱۰ بازیکن ثروتمند به ترتیب عبارتند از:

۱. دیوید بکام – ۱۷۵ میلیون پوند

۲. لیونل مسی – ۵. ۱۱۵ میلیون پوند

۳. کریستیانو رونالدو – ۱۱۲ میلیون پوند

۴. کاکا – ۵. ۶۶ میلیون پوند

۵. رونالدینیو – ۶۳ میلیون پوند

۶. ساموئل اتوئو – ۵۲ میلیون پوند

۷. وین رونی – ۵۰ میلیون پوند

۸. زلاتان ایبراهیموویچ – ۴۷ میلیون پوند

۹. ریوالدو – ۵. ۴۵ میلیون پوند

۱۰. ریو فردیناند – ۴۲ میلیون پوند

گل این لیست را با استفاده از ثروت‌های قابل شناسایی بازیکنان شامل حساب پرداخت سالیانه باشگاهی که با آن قرارداد دارند، املاک، جزئیات حقوق، مزایا و دیگر کسب و کارهایی که دارند ثبت شده است.تخمین زده شد که بکام در زمینه‌های غیر ورزشی، در سال ۲۰۱۲ توانسته است ۱۵ میلیون پوند درآمد کسب کند، که با این حساب امسال پرسودترین سال مالی او تا کنون بوده است.عمار سینگ مدیر عامل گل اروپا گفت: «بازیکنان برتر دنیا را دیگر نمی‌توان تنها چند ورزشکار دانست، آنها برندهای بزرگ بین‌المللی هستند و دیوید بکام نیز بزرگترین برند در میان آنهاست.»

«یافته‌های ما نشان می‌دهند که فوتبالیست‌ها تا چه حد می‌توانند با به کار گیری صحیح اموالشان، بر سرمایه‌شان بیفزایند. صرف نظر از کلیشه‌هایی چون ماشین‌بازی‌، اکثریت قریب به اتفاق فوتبالیست‌های پولدار که در لیست گل قرار دارند پولشان را در راه درستی خرج می‌کنند و در بنیادهای خیریه یا افتتاح حساب‌های عام‌المنفعه سرمایه‌گذاری می‌کنند.»

الکس میلر نویسنده لیست ثروتمندان گل گفت: «ثروتی که دیوید بکام به دست آورده و همچنان نیز در حال افزایش دادن آن است به جهت تدبیرات او در خارج از میدان است چون هم‌زمان با نزدیک شدن زمان بازنشستگی او از دنیای فوتبال، به جای کم شدن درآمد او، برعکس بر سرمایه‌اش افزوده می‌شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 531 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php