کد خبر : 56517 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۳:۱۰

10 عادت ثروتمندترین انسان های دنیا

رازی است که تقریبا همۀ ثروتمندان می دانند. این راز بسیار با اهمیت است چونکه دلیل ثروتمند شدن این اشخاص است. این راز بزرگ را می توان در سخنان ارسطو نیز یافت: “ما چیزی هستیم که مرتبا انجام می دهیم. بنابراین, اینکار عمل نیست, بلکه اینکار عادت ما است.” افراد …

10 عادت ثروتمندترین انسان های دنیا

رازی است که تقریبا همۀ ثروتمندان می دانند. این راز بسیار با اهمیت است چونکه دلیل ثروتمند شدن این اشخاص است. این راز بزرگ را می توان در سخنان ارسطو نیز یافت: “ما چیزی هستیم که مرتبا انجام می دهیم. بنابراین, اینکار عمل نیست, بلکه اینکار عادت ما است.”

افراد ثروتمند فرآیند پر زحمت کسب عادات افراد ثروتمند را گذرانده اند, اگر ذهنیت تان را اینگونه نمایید می توانید از لحاظ مالی در رفاه کامل باشید. اجازه دهید 10 عادت از ثروتمندترین افراد جهان را که به شما کمک می کند تا ذهنیت تان را آنگونه نمایید مرور کنیم.

1. آنها بنگاه اهداف هستند

افراد ثروتمند اهدافی را تعیین می کنند تا آنها را ثروتمند نماید. انسان ها بصورت تصادفی ثروتمند نمی شوند. افراد ثروتمند سنجیده عمل می کنند: آنها اهدافی برای ثروتمند شدن تعیین می کنند و در نهایت آن اهداف را کسب می نمایند. عمل تنظیم هدف به خودی خود یک تمرین بسیار پرارزش است، زیرا کمک می کند قبل از اینکه آن پول را بدست آورید ببینید و احساسش کنید.

2. آنها در آن واحد فقط بروی یک کار تمرکز می کنند

پرتو لیزر می تواند تقریبا از هر شی سختی عبور کند, برای اینکه تمام توانایی اش را برای تمرکز پرتو بروی یک نقطۀ خاص می گذارد, تا اینکه آن شی به مرور زمان ذوب شود. افراد ثروتمند معمولا مانند پرتو لیزر عمل می کنند. آنها اهدافشان را ظالمانه تعیین می کنند, و تمام تمرکزشان را بروی آن هدف قرار می دهند, و تا زمانی که تکمیل نشود دست از کار بر نمی دارند. اگر می خواهید پولدار شوید پس متمرکز شوید.

3. آنها احترام زیادی برای زمان قائل هستند

برایان تریسی می گوید افراد ثروتمند به این فکر می کنند که چطور بجای اینکه ماهانه و یا سالانه پول در آورند ساعتی درآمد کسب کنند. بخاطر اینکه ساعتی فکر می کنند, هیچگاه زمانشان را برای فعالیت های بی فایده تلف نمی کنند, به این فکر می کنند که هر لحظه که می گذرد چقدر از دست می دهند. افراد ثروتمند زمانشان را برای تماشای تلویزیون و یا شبکه های اجتماعی تلف نمی کنند. آنها از کل زمانشان استفاده می کنند و نمی گذارند حتی یک دقیقه هم تلف بشود.

4. آنها کمتر از چیزی که در می آورند خرج می کنند

به همین سادگی که بنظر می رسد, این راز ثروتمند شدن است: همیشه کمتر از آن چیزی که بدست می آورید خرج کنید. مشکل مردم فقیر از طرز تفکر آنهاست, همیشه هزینه هایشان را به تناسب درآمدشان افزایش می دهند. همیشه ماشین بهتر می خرند, خانه بزرگتر و همیشه ضعیف و یا متوسط باقی می مانند. اگر می خواهید ثروتمند شوید این کار را حتما انجام بدهید, “10% از هر پولی که به دستتان می رسد را پس انداز کنید.” اما در این مورد هوشمندانه رفتار کنید. همانطور که وارن بافد گفت: “بعد از هزینه کردنتان هر چیزی که باقی بماند پس انداز نیست, پس انداز چیزی است که قبل از هزینه کردنتان باقی می گذارید.” من توصیه می کنم که با بودجه کار کنید و لیستی از درآمدها و هزینه هایتان را داشته باشید.

5. آنها خیلی سخت کار می کنند

بجز کسانی که ثروتشان را به ارث می برند, من هیچ انسان ثروتمند تنبلی ندیدم. افراد ثروتمند خیلی سخت و مداوم کار می کنند. افرادی که سخت کار می کنند هیچگاه عقب نمی افتند, فارغ از اینکه کارفرما باشند, شغل آزاد داشته باشند و یا اینکه کارمند باشند همیشه در بالاترین جایگاه نسبت به دیگران هستند. همیشه کارهایی را انجام می دهند که دیگران قادر به انجام دادنش نیستند.

6. آنها مدام می آموزند و رشد می کنند

هر چقدر آگاهی تان بیشتر باشد بیشتر درآمد بدست می آورید. قدرت یادگیری تان تعیین کنندۀ قدرت درآمد زایی تان است. به همان اندازه که سخت کار کردن مهم است, کار سخت به تنهایی نمی تواند شما را ثروتمند کند. قبل از اینکه بتوانید پول بدست آورید, باید به کارتان ارزش بدهید, و تنها راهی که به مشتریانتان بتوانید ارزش بدهید این است که در ابتدا به خودتان ارزش ببخشید. این فقط می تواند از طریق آموزش مسمتر میسر شود. ذهنتان را به توسعۀ مهارت های جدید تشویق کنید و هر روز تجربیات جدیدی بدست آورید.

7. آنها شبکه ای از ثروتمندان را کنارشان دارند

افراد ثروتمند دوستان فقیری ندارند. همینطور که این نوشتۀ قدیمی می گوید, “به من بگو دوستانت کیست تا بگویم تو چه کسی هستی.” اجازه بدهید نکته ای را گوشزد کنم: هیچگاه نمی توانید ثروتمند شوید, تا زمانی که با افراد ثروتمند و یا کسانی که این توانایی را دارند نشت و برخاست نکنید.

8. آنها ثابت قدم و استوار هستند

افراد ثروتمند کوتاه نمی آیند. آنها سعی کردند, آنها شکست خوردند, و مجددا برخواستند تا اینکه در نهایت موفق شدند. حتی ممکن است پول زیادی در این راه از دست داده باشند, شما باید از تجربیات و شکست هایتان درس بگیرید آنقدر که به استقلال مالی مورد نظرتان برسید.

9. آنها ریسک های حساب شده می کنند

افراد ثروتمند علاقه به ریسک کردن دارند. وقتی بخواهند چیزی را بدست بیاورند, هر بهایی را که لازم باشد برای بدست آوردنش می دهند, حتی اگر لازم باشد بروی زندگی شان ریسک می کنند. اگر می خواهید ثروتمند شوید, از ریسک کردن نترسید. جسور و شجاع باشید, اما حتما حساب شده عمل کنید. بدانید که هر تصمیمی که می گیرید چه بهایی دارد و هرگز تمام تخم مرغ هایتان را درون یک سبد قرار ندهید.

10. آنها سخاوتمند هستند

افراد ثروتمند بسیار سخاوتمند هستند. اگر به زندگی افراد ثروتمند در این دوره و زمانه نگاه بکنید, به این نکته پی می برید که اکثرشان کارهای بشر دوستانه انجام می دهند: افرادی مانند راک فلر, اندرو کارنگی, بیل گیتس, کارلوس اسلیم, برخی از این قبیل افراد هستند. این را جزئی از عادت هایتان از همین حالا قرار دهید, بالاخره روزی ثروتمند خواهید شد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : روانشناسی ، سبک زندگی بازدید 513 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php