کد خبر : 180359 تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۵۳

۸ اشتباه رایجی که در مسواک زدن انجام می دهید

۸ اشتباه رایجی که در مسواک زدن انجام می دهید مسواک‌های ارزان هم می‌توانند به خوبی مسواک‌های گران قیمت باشند اما سعی کنید در هر حال آن را به پزشکتان نشان دهید. سعی کنید هر چند ماه یک بار مسواک تان را عوض کنید. اشتباه ۱: مسواک را زیاد به …

۸ اشتباه رایجی که در مسواک زدن انجام می دهید

۸ اشتباه رایجی که در مسواک زدن انجام می دهید

مسواک‌های ارزان هم می‌توانند به خوبی مسواک‌های گران قیمت باشند اما سعی کنید در هر حال آن را به پزشکتان نشان دهید. سعی کنید هر چند ماه یک بار مسواک تان را عوض کنید.

اشتباه ۱: مسواک را زیاد به دندانتان فشار می‌دهید

برای اینکه بیش از حد با مسواک به دندان‌ها یا لثه‌تان فشار نیاورید بهتر است مسواک را بین انگشت اشاره و انگشت شست قرار دهید و از سایر انگشتان یا قسمت‌های دیگر دستتان استفاده نکنید.

اشتباه ۲: بلافاصله بعد از خوردن مسواک می‌زنید

اینکه بعد از غذا خوردن به سرعت مسواک می‌زنید باعث صدمه به مینای دندانتان می‌شود. سعی کنید چند ساعت بعد از خوردن مسواک بزنید.

اشتباه ۳: بعد از اینکه مسواک می‌زنید غذا می‌خورید

سعی کنید بلافاصله بعد از اینکه مسواک می‌زنید غذا نخورید زیرا این کار اثر مسواک زدن را از بین می‌برد.

اشتباه ۴: زمان مسواک زدن خود را اندازه نمی‌گیرید

سعی کنید زمان مسواک زدنتان را اندازه بگیرید. برای این کار می‌توانید دهانتان را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را به مدت ۳۰ ثانیه مسواک بزنید.

اشتباه ۵: از نخ دندان استفاده نمی‌کنید

فراموش نکنید همان قدر که مسواک زدن مهم است، کشیدن نخ دندان نیز مهم است. سعی کنید از نخ دندان استفاده کنید زیرا استفاده از نخ دندان در کنار مسواک زدن می‌تواند سلامت کلی دندان‌ها را تامین کند.

اشتباه ۶: فکر می‌کنید مسواک‌هایی با برس‌های سخت بهتر هستند

اینکه برس مسواک شما سخت باشد دلیلی از خوب بودن مسواک نیست. بلکه مسواک‌هایی با برس‌های نرم، بهترین مسواک محسوب می‌شود. مسواک‌های سخت به دندان‌ها صدمه می‌زنند به همین دلیل دندان‌پزشکان برس‌های نرم را برای مسواک زدن پیشنهاد می‌کنند.

اشتباه ۷: زبانتان را مسواک نمی‌زنید

اگر می‌خواهید بوی دهانتان از بین برود، زبان‌هایتان را هم مسواک بزنید. اگر مسواک زدن زبان باعث ایجاد می‌شود که شما احساس تهوع کنید، سعی کنید وقتی مسواک می‌زنید هوای درون دهانتان را بیرون دهید. به این صورت حالت تهوعتان از بین می‌رود.

اشتباه ۸: لثه‌تان را مسواک نمی‌زنید

خط لثه یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در مسواک زدن است پس مسواک زدن آن قسمت را فراموش نکنید.

در اخر مطمئن باشید که مسواکتان تمیز است و آن را در فضای تمیزی و به دور از دسترسی کودکان یا حیوانات قرار دهید. فراموش نکنید که قسمت برس مسواکتان را بپوشانید. در غیر این صورت باکتری‌ها را به دهانتان راه می‌دهید.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 323 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php