کد خبر : 11418 تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۴:۲۸

گران‌ترین طلاق‌ها !

دنیای تبلیغاتی غرب، دنیای دیگری است، بدون هیچ ارزشگذاری خاصی روی بد بودن و خوب‌بودنش، تنها دنیای دیگری است و همین نکته معلوم می‌کند معیارها در این دنیای رویاگونه شکل متفاوتی به خود می‌گیرد. هنجارها گاه در این دنیا ناهنجاری تلقی می‌شود و در مقابل، ناهنجاری‌های بیرون از این وادی …

گران‌ترین طلاق‌ها !دنیای تبلیغاتی غرب، دنیای دیگری است، بدون هیچ ارزشگذاری خاصی روی بد بودن و خوب‌بودنش، تنها دنیای دیگری است و همین نکته معلوم می‌کند معیارها در این دنیای رویاگونه شکل متفاوتی به خود می‌گیرد. هنجارها گاه در این دنیا ناهنجاری تلقی می‌شود و در مقابل، ناهنجاری‌های بیرون از این وادی در این دنیای وارونه هنجار می‌شود.

طلاق هم به عنوان یک ناهنجاری در جامعه، تعاریف دیگری در دنیای پرزرق و برق ساخته شده در رسانه‌های غربی به خود گرفته است. بنابراین شاید درست نباشد با معیارهای بیرونی به این معضل بپردازیم، هر چند چندان قصد این کار را هم نداریم.

در جامعه‌های بیرون، تفاهم نداشتن، مشکلات جنسی و… می‌تواند از اصلی‌ترین دلایل طلاق مطرح شود، اما انحطاط اخلاقی، شوی بزرگ تبلیغاتی و رسانه‌های فضول مهم‌ترین دلایل طلاق در هالیوود است.

اخبار چهره‌ها همیشه برای مخاطبان جذاب بوده است، همین است که یکی از ارزش‌های خبری در دنیای روزنامه‌نگاری عنصر شهرت است، اما این ارزش خبری در هالیوود کاربرد بیشتری دارد. گاه اخبار طلاق ـ یا ازدواج یا خرید خانه و حتی اتومبیل ـ یک چهره درجه ۲ را تبدیل به مشهورترین چهره هالیوود می‌کند و شهرت در این دنیا بهترین سرمایه برای فرد مشهور است بویژه این که شهرت در هالیوود برابر با شهرت در جهان است به همین دلیل است که اولین پرسش درباره طلاق در آنجا رقم‌های رد و بدل شده است تا دلایل طلاق و ناهمسازی زوج‌ها و… . دستگاه عریض و طویل هالیوود مجبور است به همه چیز به عنوان کالایی قابل ارائه نگاه کند و همین است که طلاق‌ها گاه به اندازه فیلم‌های فاخر هالیوود درآمدزاست. طلاق‌ها در هالیوود تبدیل به یک شوی بزرگ تبلیغاتی شده است و بسیاری از چهره‌ها به دنبال رکوردزدن در این دنیا با یکدیگر رقابت می‌کنند. این که کدام یک، بیشترین آمار طلاق را دارند یا گران‌ترین طلاق از آن کدامشان است یا مضحک‌تر این که کمترین زمان زندگی مشترک را باید به نام کدام‌یک نوشت؟! مهم این است که رکورددار باشند. این رفتاری است که زندگی در توهمی به نام هالیوود در پی دارد.

شجاع دل

گران‌ترین طلاق‌ها !

شاید در جوامع دیگر ازدواج کار گرانی باشد، اما این نکته در هالیوود در مورد طلاق مصداق دارد. همین است که رقم‌های نجومی رد و بدل‌شده در جریان طلاق‌ها جذابیت پیدا می‌کند و متری می‌شود برای رکوردشکنی ستارگان هالیوودی.

طلاق مل گیبسون ـ بازیگر و کارگردان ـ ازهمسرش سال گذشته در دادگاه لس‌آنجلس رکوردشکن بود! اما باید گفت این تجرد برای کارگردان «شجاع‌دل» بسیار گران تمام شد.

رابین، همسر پیشین او که نزدیک ۳۰ سال با او زندگی کرد و مادر هفت فرزند او نیز بود، نیمی از اموال مل گیبسون را ـ که حدود ۸۵۰ میلیون دلار تخمین زده شده است ـ به دست آورد و شاید بتوان گفت این مقدار بیشترین قیمت پرداخت شده برای طلاق در تاریخ هالیوود است.

از آنجا که این زوج نتوانستند با یکدیگر به توافق برسند، رابین پنجاه و پنج ساله از نظر قانونی نیمی از آنچه در طول زندگی مشترک به دست آورده‌اند، صاحب می‌شود.

به گزارش جام جم، مل گیبسون بیش از ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی‌اش را فقط از فیلم مصائب مسیح به دست آورده است، حدود صد میلیون دلار املاک خریداری شده در سراسر جهان دارد (او همچنین جزیره‌ای در فیجی به مبلغ ۱۵ میلیون دلار را در سال ۲۰۰۵ خریداری کرده است) و نیز حدود ۷۵ میلیون دلار هم از تهیه‌کنندگی پروژه‌های سینما و تلویزیون به دست آورده است.

گیبسون، رابین را هنگامی که او در دهه ۱۹۷۰ یک‌دستیار دندانپزشکی بود، ملاقات می‌کند. این بازیگر و کارگردان زمانی که دوازده ساله بود با خانواده‌اش به استرالیا مهاجرت کرد. از نقش‌های به یادماندنی او می‌توان به بازی در فیلم مکس دیوانه و البته نقش والاس در فیلم شجاع‌دل اشاره کرد که برای او جایزه اسکار را به همراه داشت.

مایکل جردن

گران‌ترین طلاق‌ها !

ستاره بی‌تکرار بسکتبال شیکاگو هم بسیاری از مال و اموالش را خرج جدایی‌اش کرده است. مایکل جردن، صاحب شماره ۲۳ شیکاگو بولز پس از ۲۱ سال زندگی مشترک  به جدایی تن داد و در قبالش خانه ۱۶۸ میلیون دلاری‌اش از دست رفت! این رقم‌های نجومی شاید برای مخاطبان و البته هواداران این ستاره ورزشی غیرقابل باور باشد، اما برای مایکل جردن این گونه نبود. شاید شعف و خوشحالی این بازیکن پس از جدایی بیشتر از این بابت باشد که توانسته در فهرست گران‌ترین‌ها قرار گیرد و چیزی که اهمیتی ندارد جدایی از زنی است که دو دهه با او زندگی کرده است و البته در مرحله بعدی از دست‌دادن رقمی نزدیک به ۱۶۸ میلیون دلار! باورپذیرترش می‌شود: ۷۰۰ میلیارد تومان.

جدایی هریسون فورد، بازیگر آمریکایی از ملینا متیسون ـ که در سال ۲۰۰۴ اتفاق افتادـ هم با ۸۵ میلیون دلار یکی از پرهزینه‌ترین طلاق‌های تاریخ بود.

به گزارش جام جم، اما شاید جالب‌ترین طلاق هالیوود را مدونا و گای ریچی به ثبت رسانده باشند که نه فقط یکی از گران‌ترین طلاق‌های تاریخ بود، بلکه اولین طلاق در میان ستاره‌ها به شمار می‌رفت که در آن، زن هزینه‌های طلاق را به مرد پرداخت می‌کرد. مدونا به همسر سابق خود حدود ۹۲ میلیون دلار پرداخت چراکه طبق برآورد کارشناسان، دارایی مدونا حدود ۳۰۰ میلیون پوند و دارایی همسر سابقش تنها حدود ۳۰ میلیون پوند بود.

جیمز کامرون، مایکل داگلاس، کوین کاستنر و لیونل ریچی هم دیگر ستاره‌هایی بودند که طلاقشان با رقم‌هایی بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون دلار جزو گران‌ترین طلاق‌های تاریخ قرار می‌گیرد.

روبرت مرداک

گران‌ترین طلاق‌ها !

رسوایی شرم‌آور غول رسانه‌ای دنیا در سال گذشته اولین رسوایی او نبود.روبرت مرداک در دنیای شخصی خود نیز به عنوان فردی بی‌اخلاق زبانزد است. جدایی روبرت مرداک از همسرش آنا، یکی از پرهزینه‌ترین طلاق‌های تاریخ به شمار می‌رود.

آنها بعد از ۳۲ سال زندگی مشترک از هم جدا شدند و این طلاق برای وی۷/۱میلیارد دلار هزینه داشت. جــدایــــی عـــــدنـــان خاشقجی، تــاجر و دلال اسلحه سعودی از همسرش ثریا هم با ۸۵۰ میلیون دلار هزینه، در رده‌های بعدی طلاق‌های پرهزینه دنیا قرار دارد. خاشقجی مجبور شد برای طلاق دادن ثریا این مبلغ را به عنوان حق و حقوق او بپردازد که البته بسیار کمتر از مهریه همسرش بود. مهریه ثریا ۵/۲ میلیارد دلار بود که اگر قرار بود عدنان آن را تمام و کمال پرداخت کند، بیشتر از ۲۰ سالی که رتبه‌دار گران‌ترین طلاق دنیا بودند، در این جایگاه باقی می‌ماندند.

خارج از گود هالیوود

گران‌ترین طلاق‌ها !

سیلویو برلوسکونی، «ترین»‌های زیادی را در پرونده‌اش دارد. پرسابقه‌ترین سیاستمدار اروپایی، ثروتمندترین شخصیت سیاسی جهان و به اعتقاد خودش یکی از موفق‌ترین روسای تاریخ فوتبال دنیا که مدیریت باشگاه آ.ث. میلان را بر عهده دارد.

با این حال بتازگی به این افتخارات برلوسکونی، یک لقب دیگر هم اضافه شده است: «صاحب یکی از گران‌ترین طلاق‌های تاریخ دنیا»؛ لقبی که پشت پرده آن به جنجال‌های اخلاقی او برمی‌گردد. نخست‌وزیر هفتادوشش‌ساله ایتالیا بالاخره با همسر دومش به توافق رسید تا با پرداخت روزانه یکصد هزار یورو نفقه به ورونیکا لاریو، او را طلاق دهد.

ورونیکا که ۲۲ سال قبل، بعد از جدایی برلوسکونی از همسر اولش کارلا دال اوگلیو با او ازدواج کرده بود، سه سال قبل پس از رسوایی اخلاقی همسرش تصمیم به طلاق گرفت که این تصمیم به خاطر به توافق نرسیدن آنها بر سر مسائل مالی سه سال به تعویق افتاد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 358 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php