کد خبر : 172846 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰

کمترین تعداد سیگاری ها متعلق به کدام کشور است؟

میهن فال:مدیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: ترکمنستان پایین‌ترین تعداد مصرف‌کنندگان سیگار در جهان را داراست. «مارگارت چان» طی بازدید از ترکمنستان اظهار داشت: طبق بررسی‌های سازمان جهانی بهداشت ۸ درصد جمعیت ترکمنستان سیگار مصرف می‌کنند و رکورد دارا بودن کمترین تعداد مصرف کنندگان این ماده دخانی در جهان به …

میهن فال:مدیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: ترکمنستان پایین‌ترین تعداد مصرف‌کنندگان سیگار در جهان را داراست.
«مارگارت چان» طی بازدید از ترکمنستان اظهار داشت: طبق بررسی‌های سازمان جهانی بهداشت ۸ درصد جمعیت ترکمنستان سیگار مصرف می‌کنند و رکورد دارا بودن کمترین تعداد مصرف کنندگان این ماده دخانی در جهان به این کشور اختصاص دارد.

کمترین تعداد سیگاری ها متعلق به کدام کشور است؟

 

مارگارت چان افزود: در سال ۲۰۱۱ چارچوب کنوانسیون کنترل تنباکو در ترکمنستان به تصویب رسید که بر اساس آن استعمال سیگار در اماکن عمومی ممنوع شده است. در سال ۱۹۹۷ میلادی ۲۷ درصد مردان بالای ۱۵ سال و یک درصد از زنان این کشور استعمال سیگار داشته‌اند. هرچند پس آن استعمال سیگار در اماکن عمومی، ساختمان‌های دولتی و مکان‌های نظامی و همچنین تبلیغ هر گونه ماده دخانی ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در مقایسه براساس بررسی‌های جهانی ۳۱٫۱ درصد از مردان بالای ۱۵ سال در جهان در سال ۲۰۱۲، سیگار مصرف می‌کرده‌اند که این رقم در میان زنان ۶٫۲ درصد بوده است.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی بازدید 324 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php