کد خبر : 87507 تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰

چرت زدن در طول روز ممنوع!

به گزارش میهن فال به نقل از سرویس علمی جام، سایت دیلی میل نوشت: همه ما می دانیم که خواب چقدر مهم است و ما باید به اندازه کافی بخوابیم اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که چرت زدن در طول روز، ممکن است خطر مرگ زودرس را افزایش …

چرت زدن در طول روز ممنوع!

به گزارش میهن فال به نقل از سرویس علمی جام، سایت دیلی میل نوشت: همه ما می دانیم که خواب چقدر مهم است و ما باید به اندازه کافی بخوابیم اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که چرت زدن در طول روز، ممکن است خطر مرگ زودرس را افزایش دهد. محققان روی بیش از 16،000 بزرگسال بریتانیایی در طی یک دوره 13 ساله بررسی کردند و نشان دادند که کسانی که برای یک ساعت یا بیشتر در طول روز به خواب می روند احتمال مرگ زودرس تقریبا یک سوم افزایش میابد . و این افراد به خاطر ابتلا به بیماری های ریه می میرند ، محققان می گویند چرت زدن می تواند باعث بیماری های تنفسی با تحریک التهاب در بدن شود . محققان می گویند که توجه داشته باشید که چرت زدن ممکن است یک علامت اولیه باشد که به شما نشان دهد که سلامت شما در خطر است.

در واقع، یک کارشناس در این مطالعه نشان داد که ، در افراد مبتلا به مشکلات جدی ریه، چرت زدن” ممکن است مرگ را تسریع کند.” و همچنین 85 درصد از کسانی که در طول روز یک ساعت یا بیشتر به خواب می روند احتمال مرگ زودرس در آن ها بیشتر است.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 261 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php