کد خبر : 16384 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۲

پیش بینی قیمت سکه و طلا در هفته آینده

به گزارش بنکر، در همین حال از آنجا که معمولا تقاضا برای سکه‌های ربع و گرمی بیشتر است، افزایش قیمت این دو سکه در حدود 3 درصد (و بیش از سایر سکه‌ها) است. در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات سراسری شوراها در کنار تصمیم به حذف ارز مرجع و …

پیش بینی قیمت سکه و طلا در هفته آینده

به گزارش بنکر، در همین حال از آنجا که معمولا تقاضا برای سکه‌های ربع و گرمی بیشتر است، افزایش قیمت این دو سکه در حدود 3 درصد (و بیش از سایر سکه‌ها) است.
در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات سراسری شوراها در کنار تصمیم به حذف ارز مرجع و پیش‌بینی نوسان قیمتی در ماه‌های پیش رو به عنوان پارامترهای موثر داخلی در روزهای آینده بر نوسانات قیمت طلا و سکه موثر خواهند بود. از سوی دیگر دور جدید مذاکرات ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، 25 اردیبهشت ماه در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد که نتیجه این مذاکرات نیز بر روند بازار بی تاثیر نیست.
همچنین شاخص جهانی دلار پس از اجلاس گروه 20 روند افزایشی پیدا کرده است و احتمالا با افزایش بیشتر ، قیمت جهانی طلا را تحت فشار قرار خواهد داد.البته به خاطر داشته باشیم علاوه بر تاثیر شاخص جهانی دلار روی قیمت طلا میزان عرضه و تقاضا نیز تاثیر بسزایی دارد.گاهی اتفاق می افتد که تاثیر شاخص جهانی دلار بر روی قیمت طلا به علت فشار زیاد تقاضا و یا عرضه معکوس به نظر می رسد.

پیش بینی بهای سکه به روایت رئیس اتحادیه کشوری طلا وسکه
رئیس اتحادیه کشوری طلا وسکه از افزایش ۲۰ تا ۳۰ هزار تومانی قیمت سکه به علت افزایش قیمت جهانی طلا در طی هفته جاری خبر داد.
محمد کشتی آرای ،گفت: قیمت سکه نسبت به روز گذشته با افزایش ۲۰ هزار تومانی به ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید که پیش بینی می‌شود این رقم با توجه به افزایش قیمت جهانی طلا در هفته جاری روند رو به رشدی را داشته باشد.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و سکه علت افزایش قیمت سکه را شدت روند صعودی قیمت جهانی طلا نسبت به روند نزولی آن ارزیابی کرد.
به گفته کشتی آرای قیمت جهانی طلا نسبت به روز گذشته هر چند از ۱ هزار و ۴۲۸ دلار به ۱ هزار و ۴۲۶ دلار کاهش یافته است اما روند شتابان نزولی قیمت آن کاهش یافته و در عین حال روند صعودی قیمت آن شدت یافته است.
کشتی آرای در خصوص علت افزایش قیمت سکه با وجود کاهش قیمت طلای جهانی اظهار داشت: به دلیل آنکه عرضه وتقاضا عامل تعیین کننده قیمت سکه است لذا قیمت سکه هر چند تحت تاثیر شاخص قیمت طلا قرار دارد اما به طور مستقیم به آن وابسته نیست و به سایر شرایط اقتصادی به خصوص مسائل داخلی وابسته است.

 

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار اقتصادی ، مجله خبری بازدید 381 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php