کد خبر : 11636 تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۵:۱۱

پیامد های سقوط شهاب سنگ در روسیه + عکس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «راشا تودی»، داوطلبان و ماموران امداد و نجات روسیه همچنان در حال تعمیر ساختمان های آسیب دیده ناشی از سقوط شهاب سنگ و همچنین تعویض شیشه های شکسته شده در منطقه «اورال» این کشور هستند. بر اساس این خبر، با وجود …

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «راشا تودی»، داوطلبان و ماموران امداد و نجات روسیه همچنان در حال تعمیر ساختمان های آسیب دیده ناشی از سقوط شهاب سنگ و همچنین تعویض شیشه های شکسته شده در منطقه «اورال» این کشور هستند.

بر اساس این خبر، با وجود اینکه هزینه های مربوط به خسارت ناشی از سقوط شهاب سنگ در روسیه همچنان رو به افزایش است، اما هنوز هیچ اثری از خود شهاب سنگ دیده نشده است.

پیامد های سقوط شهاب سنگ در روسیه + عکس

انفجار این شهاب سنگ که روز جمعه در روسیه صورت گرفته، به جراحت تقریبا هزار و ۲۰۰ نفر منجر شده و از طرف دیگر ساکنان هزاران خانه در برخی از مناطق روسیه را در معرض یخبندان شدید شبانه با دمای ۲۰ درجه سانتیگراد زیر صفر قرار داده است.

بر اساس آمار رسمی ارائه شده توسط مقامات مربوطه، ۳ هزار و ۷۲۴ خانه و ۶۷۱ نهاد آموزشی و همچنین ده ها سازمان اجتماعی،‌ پزشکی،‌ ورزشی و تفریجی بر اثر انفجار شهاب سنگ آسیب دیده اند.

پیامد های سقوط شهاب سنگ در روسیه + عکس

بر اساس اعلام روز شنبه هفته جاری وزارت امور اضطراری روسیه، عملیات تعمیر و بازسازی در منطقه «چلیابینسک» در مدت سه روز آتی تکمیل خواهد شد. بر اساس اعلام این وزارت خانه، عملکرد شرکت های اساسی از جمله برق، حمل و نقل و کابل های تلفن روسیه به صورت طبیعی در جریان است و سازمان هایی که به لحاظ اجتماعی اهمیت بیشتری دارند در اولویت اقدامات بازسازی در روسیه بعد از سقوط شهاب سنگ قرار گرفته اند.

پیامد های سقوط شهاب سنگ در روسیه + عکس

در ادامه این خبر آمده است که انتظار می رود صدها مدرسه در روسیه که شیشه های آنها در پی سقوط شهاب سنگ شکسته شده است از روز دوشنبه هفته جاری (فردا) فعالیت خود را از سر گیرند و این در حالیست که حدود ۲۸۹ دانش آموز روسی به دلیل بستری شدن در بیمارستان، به این زودی در کلاس های درسی خود حاضر نخواهند شد.

راشا تودی در ادامه با اشاره به گزارش های ضد و نقیض منتشر شده اشاره کرده و نوشته است که با توجه به اینکه شرکت های بیمه در روسیه از تامین هزینه های مربوط به جبران خسارت های ناشی از سقوط شهاب سنگ سر باز زده اند و این حادثه را حادثه طبیعی نامیده اند، مالکان منازل در منطقه آسیب دیده در روسیه باید شخصا برای جبران خسارت های وارد شده بعد از سقوط تکه های شهاب سنگ اقدام کنند.

این در حالیست که برخی از مقامات روسی اعلام کرده اند که هزینه مربوط به بازسازی مناطق آسیب دیده را تامین می کنند و همین امر منجر شده است که برخی از وبلاگ نویسان به شوخی مطالبی بنویسند مبنی بر اینکه برخی از مردم روسیه تعمدا شیشه منازل خود را می شکنند تا به صورت رایگان از پنجره های دو جداره بهره مند شوند.

پیامد های سقوط شهاب سنگ در روسیه + عکس

بر اساس این خبر، با وجود خسارت عظیم سقوط شهاب سنگ در روسیه، هنوز نشانه ای از کوچک ترین تکه شهاب سنگ سقوط کرده در این کشور دیده نشده است و همین امر منجر شده است که نظریه های مختلفی در فضای اینترنت منتشر شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 380 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php