کد خبر : 8436 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ - ۶:۵۱

پراسترس‌ترین مشاغل دنیا

سایت اینترنتی CareerCast که در زمینه کاریابی و پیدا کردن فرصت‌های شغلی فعالیت می‌کند در تازه‌ترین گزارش خود پر‌استرس ‌ترین شغل‌های موجود را براساس اطلاعات اداره آمار کار آمریکا معرفی کرد. به گزارش ایسنا، در گزارش سال ۲۰۱۳ این سایت براساس ۱۱ شاخص مختلف مانند خطرات فیزیکی، داشتن ریسک جانی، …

سایت اینترنتی CareerCast که در زمینه کاریابی و پیدا کردن فرصت‌های شغلی فعالیت می‌کند در تازه‌ترین گزارش خود پر‌استرس ‌ترین شغل‌های موجود را براساس اطلاعات اداره آمار کار آمریکا معرفی کرد.

پراسترس‌ترین مشاغل دنیابه گزارش ایسنا، در گزارش سال ۲۰۱۳ این سایت براساس ۱۱ شاخص مختلف مانند خطرات فیزیکی، داشتن ریسک جانی، یا داشتن مسئولیت برای جان افراد دیگر و احتمال اخراج از کار پراسترس ترین مشاغل موجود رتبه‌بندی شده‌اند.

داوطلب خدمت سربازی در ارتش به عنوان پر‌استرس‌ ترین شغل معرفی شده است. البته قرارگیری این شغل در راس فهرست پراسترس مشاغل چیز عجیبی نیست. وقتی در خط مقدم و جلوی گلوله دشمن قرار بگیرید به راحتی به پراسترس بودن این شغل پی می‌برید.

ژنرال ارتش هم در رده دوم پر‌استرس ترین مشاغل قرار گرفته است. افرادی که استرس زیادی را درباره مردان و زنان تحت امر خود در جبهه‌های جنگ تحمل می‌کنند. از سوی دیگر آن‌ها درباره حفظ جان سایر مردم هم استرس زیادی دارند و در واقع جان بسیاری از مردم در دستان آن‌ها قرار دارد.

مامور آتش‌نشانی نیز در رتبه سوم پراسترس ترین مشاغل جای گرفته است. تردیدی درباره قرارگیری این شغل در چنین رتبه‌ای از نظر استرس وجود ندارد. جدال با آتش در سخت‌ترین شرایط ممکن حتی در روزهای آغازین سال نو مامور آتش‌نشانی را به یکی از پراسترس ترین مشاغل دنیا تبدیل کرده است.

فهرست ۱۰ شغل پراسترس سال ۲۰۱۳ به همراه متوسط حقوق آن‌ها به شرح زیر است:

۱- پرسنل نظامی داوطلب خدمت سربازی (سربازان عادی)، ۴۵ هزار و ۵۲۸ دلار

۲- ژنرال نظامی، ۱۹۶ هزار و ۳۰۰ دلار

۳- مامور آتش‌نشانی، ۴۲ هزار و ۲۵۰ دلار

۴- خلبان خطوط هوایی تجاری، ۹۲ هزار و ۶۰ دلار

۵- مدیر روابط عمومی، ۵۷ هزار و ۵۵۰ دلار

۶- مدیر ارشد شرکت، ۱۰۱ هزار و ۲۵۰ دلار

۷- عکاس خبری، ۲۹ هزار و ۱۳۰ دلار

۸- گزارشگر روزنامه، ۳۶ هزار دلار

۹- راننده تاکسی، ۲۲ هزار و ۴۴۰ دلار

۱۰- افسر پلیس، ۵۵ هزار و ۱۰ دلار

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : دانستنی ها ، سرگرمی بازدید 291 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php