کد خبر : 70876 تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷

وضعیت آب و هوای کشور طی دو روز آینده

مدیر کل پیشگیری و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تشریح آخرین پیش بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور طی دو روز آینده از ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه خبر داد. به گزارش میهن فال به نقل از افکارنیوز، احد وظیفه در این باره گفت: تحلیل نقشه‌های هواشناسی نشان …

مدیر کل پیشگیری و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تشریح آخرین پیش بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور طی دو روز آینده از ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه خبر داد.

وضعیت آب و هوای کشور طی دو روز آینده

به گزارش میهن فال به نقل از افکارنیوز، احد وظیفه در این باره گفت: تحلیل نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی دو روز آینده در اغلب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود و دمای هوا نیز افزایشی نسبی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه افزایش دما از روز شنبه در سواحل شمالی کشور محسوس تر خواهد بود، افزود: در برخی از مناطق سواحل غربی دریای خزر نیز وزش باد گرم پیش بینی شده است.

مدیر کل پیشگیری و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از روز یکشنبه خبر داد و گفت: این سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور با ابرناکی، بارش باران، برف و وزش باد شروع شده و تا اواخر وقت روز یکشنبه نیمه غربی کشور را فرا می‌گیرد.

وظیفه با بیان اینکه بر اساس پیش بینی‌ها در روز جمعه کمینه دمای ۱۷ استان کشور به زیر صفر خواهد رفت، اظهار کرد: در این بین استان چهارمحال و بختیاری با دمای ۹- به عنوان سردترین استان کشور و خوزستان و هرمزگان با بیشینه دمای ۲۳ درجه سانتی گراد گرمترین استان‌های کشور در روز جمعه خواهند بود.

وی درباره آخرین وضعیت جوی در تهران نیز گفت: بر این اساس برای تهران در روزهای جمعه و شنبه به ترتیب بیشینه دمای ۱۳ و ۱۴ درجه و کمینه دمای ۳ و ۴ درجه سانتیگراد پیش بینی شده و آسمان این استان نیز در روز جمعه صاف و در پاره‌ای از نقاط با غبار صبحگاهی همراه خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : مجله خبری بازدید 131 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php