کد خبر : 5485 تاریخ انتشار : دوشنبه 6 آذر 1391 - 20:01

نماد جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رونمایی شد + عکس

انتظارها به سر رسید و در نهایت نام نماد جام جهانی ۲۰۱۴ با رای مردم انتخاب شد. ر این رای گیری سه ماهه “فولکو” توانست با ۴۸ درصد آرا جلوتر از “زوزه‌کو” (۳۱ درصد) و “آمیجوبی” (۲۱ درصد) با قاطعیت به عنوان اسم نماد جام جهانی ۲۰۱۴ انتخاب شود. اکنون …

نماد جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رونمایی شد + عکس

انتظارها به سر رسید و در نهایت نام نماد جام جهانی ۲۰۱۴ با رای مردم انتخاب شد.

ر این رای گیری سه ماهه “فولکو” توانست با ۴۸ درصد آرا جلوتر از “زوزه‌کو” (۳۱ درصد) و “آمیجوبی” (۲۱ درصد) با قاطعیت به عنوان اسم نماد جام جهانی ۲۰۱۴ انتخاب شود.

اکنون با معرفی شدن فولکو به عنوان نام نماد جام جهانی ۲۰۱۴ قرار است این نماد برای آشنایی مردم برزیل، در اقصی نقاط این کشور به گردش در آید.

در نظرسنجی‌های جدیدی که در این‌باره صورت گرفته شد مشخص شده فولکو به سرعت بین مردم به محبوبیت رسیده است، طوری که ۸۹ درصد از مردم برزیل، نماد فولکو را شخصیت دوست داشتنی توصیف کردند.

جام جهانی آینده قصد دارد بر اهمیت محیط زیست و طبیعت تاکید کند. نظر سنجی‌های اخیر از اهمیت این موضوع و پایداری محیط زیست بین مردم برزیل خبر داده است و مردم معتقد هستند جام جهانی ۲۰۱۴ باید سازگار با محیط زیست باشد. به همین خاطر نام «فولکو» ترکیبی از دو کلمه لاتین (Futebol) و (ecologia) است. فیفا با ابداع این کلمه قصد دارد بر اهمیت محیط زیست در خلال برگزاری جام جهانی تاکید کند.

فولکو با ارائه مضامینی نظیر «برزیلی بودن»، «طبیعت»، «حس دوستانه» و «شوق فوتبال» قصد دارد مردم را به سمت توجه به محیط زیست و فوتبال سوق دهد.

نماد بازی‌ها به عنوان یک موجود معصوم سفیر یک تورنمنت معرفی می‌شود. نماد بازی‌ها می‌تواند در آگاهی بخشی بین مردم نقش مهمی ایفا کند

دسته بندی : اخبار ورزشی بازدید 107 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php