کد خبر : 257373 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

نامه همسر مهناز افشار به طلبه بابلی

همسر مهناز افشار ، یاسین رامین نامه ای سرگشاده به سیدغفار دریاباری، روحانی جوان بابلی را که از این بازیگر شکایت کرده است، نوشت. سوسن صفاوردى، مادر یاسین رامین یادداشت پسرش در حمایت از مهناز افشار را منتشر کرد. در این متن آمده است: به نام پروردگار شاهد و ناظر …

نامه همسر مهناز افشار به طلبه بابلی

همسر مهناز افشار ، یاسین رامین نامه ای سرگشاده به سیدغفار دریاباری، روحانی جوان بابلی را که از این بازیگر شکایت کرده است، نوشت.
سوسن صفاوردى، مادر یاسین رامین یادداشت پسرش در حمایت از مهناز افشار را منتشر کرد.

در این متن آمده است:

به نام پروردگار شاهد و ناظر
روحانی جوان بابلی
با سلام و آرزوی بهروزی

چند روزی است که جنابعالی در صدر خبر‌های رسانه‌ای قرار دارید و به دلیل اصرار بر شکایت از “مهناز افشار” مورد حمایت و بهره برداری صداوسیما و برخی رسانه‌های ویژه هستید.

روحانیون در تمام ادیان و فرهنگ‌های جهان به عنوان “مردان خدا” همواره دارای جایگاه رفیع و مورد وثوق و احترام مردمان پاک سرشت و خداپرست بوده اند و هرچند نوسانات تاریخ در تقویت و یا تضعیف این جایگاه تاثیرگذار بوده، اما اصل آن همچنان استوار مانده است.

این مرقومه را برایتان می‌نویسم، چون به نظر می‌رسد امروز شما در جایی قرار گرفته اید که گفتار و کردارتان چو نیک باشد، می‌تواند در این سیر تاریخی تاثیرگذار باشد.

چندی پیش توییتی در فضای مجازی منتشر شد که فحوای آن تبلیغ تن فروشی زنان و دختران این مرز و بوم بود و همسر بنده به عنوان یک زن ایرانی نسبت به آن واکنش داشت و جویای رگ غیرت مردان ایرانی شد. نکته قابل تامل این است که توییت مورد اشاره، به مدت شش روز در حال دست به دست شدن در فضای مجازی بود تا اینکه همسر بنده به دلیل عدم برخورد دستگاه‌های ذیربط، در این خصوص واکنش نشان دادند.

در این بین حادثه کشته شدن یک روحانی همدانی، که ظهر همان روز و چندین ساعت قبل از توییت خانم افشار اتفاق افتاده بود، دستمایه طراحی ناجوانمردانه‌ای بر علیه ایشان شد! تروری که به گواه گزارشات و اسناد، چندین ساعت پیش از توییت همسر بنده صورت پذیرفته بود را به گردن ایشان انداختند!

چه بسا ممکن است پاسخ این پرسش که کشته شدن یک هموطن ملبس در همدان با چه انگیزه‌ای صورت پذیرفته است، متاسفانه بدلیل کشته شدن قاتل هرگز برملا نشود؛ حال آنکه سخنگوی محترم قوه قضاییه نیز پس از بررسی‌های لازمه، هرگونه ارتباط بین این دو موضوع را اساسا تکذیب کرده اند.

نخستین ابهام درباره شکایت جنابعالی با عنوان “نشر اکاذیب”، این است که در حالی که توییت مورد اشاره به نام شما نبوده و شما هم انتساب این اکانت به خود را تکذیب کرده اید، استفاده اکانت مورد اشاره از تصویر جنابعالی چه ارتباطی به خانم افشار پیدا می‌کند و باعث انگیزه شما در طرح شکایت از ایشان شده است؟ و متاسفانه نکته‌ای که تا این لحظه از سوی جنابعالی و رسانه‌های حامی شما مورد غفلت یا تغافل قرار گرفته است، محتوای پیام منتشر شده و انتساب آن به یک روحانی است!

در خصوص توییت منتشر شده چهار فرض محتمل است:

اول آنکه اکانت متعلق به خود جنابعالی بوده و جهت گریز از عواقب قانونی چنین پیام هایی، محتوا را با عکس خود، ولی با نام دیگری منتشر کرده اید.

حالت دوم این است که “سید مصطفی حجازی” یکی از مریدان شماست و به این واسطه افکار شما را با عکس خودتان، ولی به نام خویش منتشر کرده است.

فرض سوم هم اینکه اکانت مربوط به شخص ثالثی بوده که هیچ شناخت و ارتباطی با شما نداشته و صرفا افکار خودش را منتشر کرده است و از بد حادثه عکس جنابعالی را برای اکانت خویش پسندیده است؛ و حالت چهارم این است که اکانت مربوط به دشمنان شما بوده و با طراحی قبلی در صدد تخریب شما برآمده اند.

در خصوص فرض اول و دوم اصل را بر صداقت شما می‌گذارم و آن‌ها را از دایره محاسبات خارج می‌کنم. اما آنچه که رسانه‌های حامی شما انتخاب کرده اند گزینه چهارم؛ یعنی طراحی از پیش تعیین شده دشمنان می‌باشد.

این که چرا دشمن باید برای یک چنین موضوع حساسی جنابعالی را انتخاب کرده باشد، پرسشی است که اینجا مورد تحلیل بنده نیست، زیرا که سخن امروز من با شما چیز دیگری است.

استحضار دارید که اصولا تشخیص و احراز هویت، به ویژه در فضای مجازی، با “نام” فرد و تایید ارتباط اکانت با صاحب نام صورت می‌گیرد. پس اینکه حامیان شما یا دشمنان شما با اسم خودشان و یا حتی با اسم جعلی مطلبی را با تصویر شما منتشر کنند، آن مطلب را به جنابعالی منتسب نمی‌کند.

وجود پرشمار اکانت‌هایی که با «آی دی» و نام مستعار و عکسی دلخواه مطالب شان را منتشر می‌کنند، یکی از جلوه‌های غیر قابل انکار فضای مجازی امروز ماست. مثال بارز آن اکانت‌هایی هستند که با تصاویر پروفایل رهبری، شعائر اهل بیت، طبیعت، بازیگران داخلی و خارجی، ورزشکاران و … مشغول فعالیت و انتشار همه گونه محتوای درست و نادرست می‌باشند و تا کنون مورد اعتراض هیچ کس هم قرار نگرفته اند؛ بنابراین تا این بخش از ماجرا هیچ موضوعی متوجه جنابعالی نبود تا اینکه ناگهان خودتان و تازه پس از ترور دردناک روحانی همدانی اعلام حضور کردید و عنوان کردید که تصویر پروفایل آن متن قبیح متعلق به حضرتعالی است!

از آنجایی که همچنان نام گوینده فرد دیگری بود، باز هم کسی نمی‌توانست مطلب را به شما منتسب نماید و توطئه‌ای برای شما طراحی کند؛ اما اصرار شما بر حضور در صحنه و اعاده حیثیتی که اصلا مخدوش نشده است، شما را در کانون توجهات قرار داد و در نهایت شکایت از خانم افشار، شما را به سوژه‌ای موازی و چهره‌ای مشهور مبدل کرد: ” طلبه‌ای که مهناز افشار را دادگاهی کرد”!
سرعت اعجاب انگیز بازپرس محترم شعبه مربوطه بابل، در رسیدگی به شکایت یک طلبه جوان در خصوص یک اکانت جعلی و در نهایت “خبر کذب” رسانه‌های ویژه مبنی بر “صدور حکم جلب مهناز افشار”، ابعاد تازه‌ای به این موضوع بخشید.

شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد؛ هم بنده و هم خانم افشار، چند سالی است که در دوره ریاست پیشین قوه قضاییه از همین رسانه‌های ویژه به دلیل نشر اکاذیب در پردازش موضوع واردات شیر خشک‌های فاسد و کور و کشته شدن هزاران نفر شکایت کرده ایم، اما حتی دل نگرانی برای سلامتی هزاران نوزاد مورد ادعا هم باعث نشده است که با چنین سرعت و غیرتی به این شکایت‌ها رسیدگی شود، چه برسد به پیگیری!

حال تصور بفرمایید ترکیب بار سنگین انواع اهانت‌های مربوط به چهار سال گذشته که به بهانه دروغین موضوع “شیرخشک‌های فاسد” صورت میگرفت، با موج جدید تخریب‌های امروز چه فضای سنگینی ایجاد کرده است!

از تریبون امروز خود استفاده و از اتفاقات آینده پیشگیری کنید؛ اگر تا امروز از وجود چنین اکانت‌هایی با چنین مضامینی مطلع نبودید، امروز به لطف این جنجال‌ها آگاه شده اید! اگر موضع امثال جنابعالی صریح و شفاف باشد، هرگز کسی به خودش اجازه نخواهد داد در پس تصویر یک طلبه یا روحانی، به زبان پارسی تبلیغ و ترویج تن فروشی به سبک “جهاد النکاح” داعشی را نماید!

شوربختانه نه صدا و سیما و نه هیچ یک از رسانه‌های حامی شما نه تنها تا این لحظه از محتوای توییت منتشر شده اعلام برائت نکرده اند، بلکه صدا وسیما با شیطنت غیر مسوولانه خود از احساسات جریحه دار شده دختر تازه عروس آن روحانی شهید بی شرمانه در راستای تهییج هر چه بیشتر فضای عمومی سو استفاده میکند و اصلا در نظر نمیگیرد که به عنوان یک رسانه ملی اولا باید معیار رفتارش بی طرفی و مواضع رسمی قوه قضاییه باشد، و ثانیا مسوول ایجاد حس امنیت در جامعه است و نه اشاعه دهنده هرج و مرج و بی قانونی.

به عنوان یک ایرانی آرزو می‌کردم؛‌ای کاش با لباس پیامبر اکرم (ص) که در صداوسیما حاضر می‌شدید می‌فرمودید: “خواهرم پیامت را خواندم، غیرتمندی یک زن ایرانی را ارج می‌نهم و علیرغم اینکه توییت انتسابی ارتباطی با من نداشته است، برای شادی روح هم لباس شهیدم ضمن محکوم کردن محتوای پیام اکانت جعلی، در این مسیر با شما همراه می‌شوم؛ و در عین حال شما‌ها را به دقت بیشتر در رفتار اجتماعی خود و عواقب احتمالی آن دعوت میکنم! ”

در پایان عرض میکنم که انگیزه شما در طرح این شکایت را بواسطه صیانت از لباستان میدانم و در راستای همان جایگاه یقین دارم که تخریب ناجوانمردانه آلوده به دروغ و بهتان را بر علیه هیچ بنده خدایی بر نمی‌تابید.

هموطن روحانی … “مرد خدا” باشید و بگذارید ما بندگان خدا از گفتار و کردار شما پند آموزی کنیم

ارادت‌مند مردان خدا
یاسین رامین

5/5 - (1 امتیاز)
دسته بندی : مجله خبری بازدید 500 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php