کد خبر : 57426 تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۲

نادرترین تصاویر تاریخی که برایتان جالب خواهد بود

در طول تاریخ تصاویری بوده اند که با مشقت های تمام به ثبت رسیده اند اما همین عکس ها این روزها ثبت کننده هایی شده اند که ارزش های بسیاری دارند. این تصاویر نادر مربوط به اتفاقات یا رویدادهایی هستند که برای هر انسانی جالب خواهد بود. آبشار یخ زده …

در طول تاریخ تصاویری بوده اند که با مشقت های تمام به ثبت رسیده اند اما همین عکس ها این روزها ثبت کننده هایی شده اند که ارزش های بسیاری دارند. این تصاویر نادر مربوط به اتفاقات یا رویدادهایی هستند که برای هر انسانی جالب خواهد بود.

آبشار یخ زده نیاگارا

نادرترین تصاویر تاریخی که برایتان جالب خواهد بود

آبشار نیاگارا یکی از زیباترین نقاط روی زمین است و معمولا همیشه آب درون آن جاری است. شاید کسی باور نکند که این آبشار بزرگ در سال 1911 کاملا یخ زده بود و تصویری شگفت انگیز را ایجاد کرده است. در این سال افراد بسیاری از این آبشار یخ زده دیدن کردند و تنها یک عکس از آن باقی است. این تصویر نشان می دهد که خانواده ای در نزدیکی آبشار ایستاده اند در حالی که به طور عادی کسی نمی تواند در این نقطه بایستد.

آخرین عکس تایتانیک

نادرترین تصاویر تاریخی که برایتان جالب خواهد بود

تایتانیک, کشتی افسانه ای است که در اولین سفر خود با کوه یخی برخورد کرده و غرق شد. تصاویر و فیلم های واقعی مختلفی از این کشتی که حتما داستان آن را بارها شنیده اید وجود دارد اما یکی از این تصاویر از باقی آن ها جذاب تر است. در این تصویر, تایتانیک در میان آب دیده می شود که تازه سفر خود را آغاز کرده است. مورخین اعتقاد دارند آخرین تصویری که از این کشتی گرفته شده است همین عکس است. این تصویر در ماه آوریل سال 1912 گرفته شده است.

ساخت برج ایفل

نادرترین تصاویر تاریخی که برایتان جالب خواهد بود

این روزها یکی از نمادهای توریستی دنیا, برج ایفل است و فرانسه و شهر پاریس را همه با این برج بلند می شناسند اما آیا تا به حال عکس مربوط به زمان ساخت آن را دیده اید. عکس بالا برج ایفل را در حالی نشان می دهد که تازه بنای ساخت آن آغاز شده است و پایه های آن بر روی زمین قرار داده شده است. این عکس در سال 1888 و همزمان با ساخت برج گرفته شده است.

بمب اتم ناگازاکی

نادرترین تصاویر تاریخی که برایتان جالب خواهد بود

یکی از بزرگترین فجایع تاریخ, بمباران اتمی آمریکا بر روی شهر های ناگازاکی و هیروشیما است. آمریکا این حرکت را در سال 1945 انجام داد و انسان های بسیاری در این دو شهر ژاپنی جان خود را از دست دادند. تصویری که مشاهده می کنید توسط یک عکاس ناشناس گرفته شده است و شهر ناگازاکی 20 دقیقه بعد از بمباران را نشان می دهد. این عکس یکی از با ارزش ترین تصاویری است که در تاریخ ژاپن وجود دارد.

دفتر آلبرت انیشتین

نادرترین تصاویر تاریخی که برایتان جالب خواهد بود

یکی از بزرگترین دانشمندان و فیزیکدانانی که پا روی این کره خاکی نهاده است بدون شک آلبرت انیشتین است. این مرد در سال 1955 و روز 18 آوریل جان خود را از دست داد اما در همین زمان یک عکاس فرصت طلب به دفتر وی رفت و آخرین عکس را از این دفتر برداشت. این تصویر تمامی شلختگی انیشتین را نشان می دهد که کتاب ها و جزوات روی میز او پراکنده هستند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : تصاویر ، جالب و دیدنی بازدید 477 بار
دیدگاهتان را بنویسید

نیلو در تاریخ 24 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

برج ایفل خیلی نازه…..

مهدی در تاریخ 23 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

دفتر آلبرت مث کمد منه.الکی نیس آلبرت انقد نابغه بوده حتما هوشش به من رفته بوده…..

sema در تاریخ 23 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

چه جالب مخصوصا دفتر البرت انیشتن

css.php