کد خبر : 8224 تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۱ - ۵:۳۷

موزه‌ی تایتانیک، برترین جاذبه گردشگری ایرلند شمالی

موزه‌ تایتانیک موزه‌ی تایتانیک در ایرلند شمالی با میزبانی از ۶۵۰ هزار گردشگر در ۹ ماه عنوان جاذبه نخست گردشگری این کشور را به خود اختصاص داد.   به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، موزه‌ی تایتانیک در شهر بلفاست ایرلند شمالی در شرایطی که تنها ۹ ماه از راه‌اندازی …

موزه‌ی تایتانیک، برترین جاذبه گردشگری ایرلند شمالی
موزه‌ تایتانیک

موزه‌ی تایتانیک در ایرلند شمالی با میزبانی از ۶۵۰ هزار گردشگر در ۹ ماه عنوان جاذبه نخست گردشگری این کشور را به خود اختصاص داد.

 

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، موزه‌ی تایتانیک در شهر بلفاست ایرلند شمالی در شرایطی که تنها ۹ ماه از راه‌اندازی آن در ماه آوریل می‌گذرد، در سال گذشته میلادی با میزبانی از ۶۵۰ هزار بازدیدکننده که بیشتر آنها گردشگر بودند به جاذبه نخست گردشگری این کشور تبدیل شده است.

به گزارش بلفاست دیلی، از آنجا که کشتی تایتانیک در ایرلند شمالی ساخته شده، اسناد زیادی درباره کشتی، نقشه‌های ساخت آن به همراه ابزارهای ساخت تایتانیک در این کشور وجود دارد که بیشتر آنها در موزه تایتانیک به نمایش درآمده‌اند.

 

در این شرایط کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این موزه که از آن به عنوان بخشی از تاریخ ایرلند شمالی نام برده می‌شود، در سال جاری میلادی میزبان حداقل یک میلیون بازدید کننده باشد.

 

سال گذشته نیز یکی از مسوولان صنعت گردشگری ایرلند شمالی از تبدیل شدن ساختمانی که کشتی تایتانیک در آن طراحی شده به یک هتل پنج ستاره‌ ۹۰ تخته در سال ۲۰۱۴ خبر داد که به امکانات متنوعی مانند سالن ژیمناستیک، استخر و دیگر امکانات رفاهی لوکس مجهز خواهد بود.

 

کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ میلادی وقتی در نخستین سفر دریایی‌اش از بندری در انگلیس عازم شهر نیویورک در آمریکا بود، با یک کوه یخی برخورد کرد و غرق شد. این حادثه مرگ ۱۵۲۲ نفر از مسافران کشتی را درپی داشت.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 258 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php