کد خبر : 85529 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۹:۵۳

مواظب باشید به خاطر دندانتان سرطان نگیرید!

پژوهشگران بریتانیایی اظهار کردند: استفاده بیش از اندازه از دهانشویه ها باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان و گلو می‌شود. محصولات بهداشتی دهان و دندان خاصیت ضدباکتریایی دارند و باعث پیشگیری از ایجاد پلاک، ورم لثه و پوسیدگی دندان می‌شوند. به گفته دکتر دیوید کنوی، مدیر گروه تحقیقاتی دانشکده …

پژوهشگران بریتانیایی اظهار کردند: استفاده بیش از اندازه از دهانشویه ها باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان و گلو می‌شود.

مواظب باشید به خاطر دندانتان سرطان نگیرید!

محصولات بهداشتی دهان و دندان خاصیت ضدباکتریایی دارند و باعث پیشگیری از ایجاد پلاک، ورم لثه و پوسیدگی دندان می‌شوند.

به گفته دکتر دیوید کنوی، مدیر گروه تحقیقاتی دانشکده دندانپزشکی گلاسگو، کسانی که برای ایجاد حس تازگی در دهان به دفعات مکرر در طول روز از دهانشویه‌ها استفاده می‌کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند.

پیش از این نیز تحقیقات دانشمندان استرالیایی نشان داده بود استفاده از دهانشویه‌ها باعث نفوذ مواد سرطان‌زا به مخاط دهان می‌شود و خطر بروز این بیماری را افزایش می‌دهد.

دکتر کنوی پس از تحقیق بر روی 1962 نفر از مبتلایان به سرطان و 1993 فرد سالم در 9 کشور مختلف اظهار کرد که استفاده روزانه از دهانشویه‌ها را توصیه نمی‌کند.

نکته قابل توجه در مورد مصرف کنندگان این محصول بهداشتی این است که بسیاری از افراد برای رفع بوی سیگار از دهانشویه استفاده می‌کنند، این در حالی است که سیگار به تنهایی یکی از عوامل اصلی سرطان دهان و گلو است.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، دهان و دندان بازدید 175 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php