کد خبر : 103139 تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴

مضرات رژیم های غذایی بسیار کم چرب

مضرات رژیم های غذایی بسیار کم چرب به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدتقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: به طور معمول در یک رژیم متعادل توصیه می‌شود که حدود ۲۵ تا ۳۰ گرم چربی استفاده شود. انوشه افزود: حذف کامل چربی‌ها از رژیم غذایی …

مضرات رژیم های غذایی بسیار کم چرب

مضرات رژیم های غذایی بسیار کم چرب

به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدتقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: به طور معمول در یک رژیم متعادل توصیه می‌شود که حدود ۲۵ تا ۳۰ گرم چربی استفاده شود.

انوشه افزود: حذف کامل چربی‌ها از رژیم غذایی کاملا اشتباه است زیرا بسیاری از ترکیبات و ویتامین‌ها در ساختارشان چربی وجود دارد و نبودشان برای بدن مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

وی اذعان داشت: از ۲۵ تا ۳۰ درصد چربی مجاز روزانه بهتر است به چربی‌های غیراشباع که خود به دو گروه تقسیم می‌شوند گروه اول مانند روغن‌های گیاهی کانولا، آفتابگردان و گروه دوم مثل روغن زیتون و همچنین چربی‌های اشباع مثل کره تقسیم شوند.

این متخصص تغذیه درباره مضرات رژیم بسیار کم چرب گفت: اخیرا میل به روغن‌های جامد هم زیاد شده است که این روش هم اشتباه است چهار ویتامین اصلی A، E، K و D محلول در چربی‌اند و اگر فردی رژیم بدون چربی دریافت کند از این ویتامین‌ها محروم است که موجب خرابی پوست، پوکی استخوان، پیری زودرس، اختلال در رشد، اختلال در سلول‌ها، اختلال در کارکرد کلیه‌ها و همچنین اختلال در سلول‌های عصبی می‌شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تغذیه بازدید 295 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php