کد خبر : 2925 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۱

محمد رضا شجریان در آمریکا و کانادا به روی صحنه می‌رود

چهره جدیدى از اصالتهاى موسیقى ایران براساس ساخته‌های تهمورس و سهراب پورناظرى با صداى استاد محمدرضا شجریان و همراهى ارکستر سازهاى ابداعى استاد شجریان در امریکا و کانادا به صحنه خواهد آمد. به گزارش کل پرفورمنسز (پنجمین ارگان بزرگ کنسرت گزار آمریکا)، این نخستین بار است که استاد شجریان با …

محمد رضا شجریان در آمریکا و کانادا به روی صحنه می‌رود

چهره جدیدى از اصالتهاى موسیقى ایران براساس ساخته‌های تهمورس و سهراب پورناظرى با صداى استاد محمدرضا شجریان و همراهى ارکستر سازهاى ابداعى استاد شجریان در امریکا و کانادا به صحنه خواهد آمد.

به گزارش کل پرفورمنسز (پنجمین ارگان بزرگ کنسرت گزار آمریکا)، این نخستین بار است که استاد شجریان با برادران پورناظری، هنرمندان شناخته شده گروه شمس همکاری دارد.

در این گزارش از این برنامه به عنوان پنجره متفاوت از ایران برای مردم امریکا نام برده و از محمد رضا شجریان به عنوان  یکی از 50 خواننده برگزیده تاریخ ضبط صدا به انتخاب ان پی آر رادیوملی آمریکا یاد کرده است.

این تور آبان ماه و از شهر اورنج کانتى ایالت کالیفرنیا آغاز و در شهر هاى دیگر امریکاى شمالى ادامه پیدا خواهدکرد.

به نوشته این سایت، پورناظری ها ترکیبی مدرن موسیقیایی بر اساس خانواده سازهای زهی که ساخته استاد شجریان هستند را به وجود آورده‌اند.

لازم به ذکر است که در این کنسرت ها نوازندگان چیره دست ایرانی ، آمریکایی  و اروپایی محمدرضا شجریان و برادران پورناظری را همراهی خواهند کرد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : مجله خبری بازدید 559 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php