کد خبر : 18779 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۱

محدودیت ۱۲۸ کیلوبیت اینترنت خانگی برداشته شد/ واگذاری امضای الکترونیکی به مخابرات/ ۷ میلیون شماره تلفن در تهران

جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی به سرپرستی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس WSIS Forum 2013 شرکت کرده و پیشنهادهای کشورمان در حوزه‌های مختلف مطرح شد. به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسن نامی در اجلاس WSIS Forum 2013 گزارشی از عملکرد کشورمان حول خطوط عمل یازده گانه بیانیه تونس ارائه …

  • محدودیت ۱۲۸ کیلوبیت اینترنت خانگی برداشته شد/ واگذاری امضای الکترونیکی به مخابرات/ ۷ میلیون شماره تلفن در تهران
  • جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی به سرپرستی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس WSIS Forum 2013 شرکت کرده و پیشنهادهای کشورمان در حوزه‌های مختلف مطرح شد. به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسن نامی در اجلاس WSIS Forum 2013 گزارشی از عملکرد کشورمان حول خطوط عمل یازده گانه بیانیه تونس ارائه کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سخنانی مواضع کشورمان را در این خصوص تبین و پیشنهادهای ایران را در زمینه‌های مختلف و در سه محور تشریح کرد. “به رسمیت شناختن مرزهای اقتصادی در فضای مجازی”،”توجه به حقوق کودکان در فضای مجازی” و “تاکید بر ادامه و استمرار فرآیند تقویت همکاری ها بین کشورها” از جمله پیشنهادهای ایران بود که در این اجلاس مطرح شد. بر اساس این گزارش، در حاشیه اجلاس WSIS دکتر محمد حسن نامی طی نشست جداگانه ای با ابراهیم توره، دبیرکل اتحادیه بین المللی مخابرات در خصوص همکاریهای فی مابین به بحث و تبادل نظر پرداخت و از وی دعوت به عمل آورد تا به ایران سفر داشته باشد که مورد استقبال ابراهیم توره قرار گرفت. این گزارش حاکی است، در این اجلاس علی حکیم جوادی – معاون وزیر و رییس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی – وزیر ارتباطات را همراهی می کرد. اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی یکی از اجلاس‌های مهم در حوزه ICT محسوب می‌شود که با هدف ساماندهی دسترسی همگانی به شبکه‌های اطلاعاتی و ایجاد قوانین پایه‌ای برای یکپارچه سازی اهداف جامعه اطلاعاتی و تکمیل پروتکل‌های بین‌المللی تشکیل و برگزار می‌شود.
  • تلفن های ثابت استان قم،از روز جمعه 27 اردیبهشت امسال هشت رقمی می شود و کد استان به 025 تغییر می یابد.به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، با اجرای طرح ملی هم کدسازی، علاوه بر تغییر کد استان به 025 به ابتدای شماره تلفن های مشترکان تلفن ثابت این استان، عدد (3) افزوده می شود. پس از اجرای این طرح شهرستان های دستجرد، قنوات، کهک، سلفچگان و جعفریه جمکران با استان قم هم کد شد و مشترکان تلفن ثابت توابع استان قم برای تماس با مرکز استان نیازی به گرفتن کد شهری ندارند و دیگر ساکنان استان قم نیز می توانند به همین صورت با توابع ارتباط برقرار کنند. مشترکان در صورت نیاز می توانند علاوه بر مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان قم www.tco.ir با شماره تلفن 135 واحد ارتباط مردمی این شرکت تماس بگیرند.

 

 

  • معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رییس جمهوری گفت:با تلاش های انجام شده دردولت های نهم و دهم زیرساخت های لازم برای اجرایی شدن دولت الکترونیک درکشورفراهم شده است .به گزارش ایرنا، دکتر’ غلامحسین الهام’ در ششمین همایش ملی نظام اداری الکترونیک در دانشگاه صنعتی امیرکبیرتاکید کرد که با اجرایی شدن دولت الکترونیک بسیاری از معضلات موجود در رفتارهای نظام اداری رفع و این نظام تبدیل به نظامی شفاف همراه با اطلاع رسانی دقیق می شود .  وی گفت : نظام اداری الکترونیک به افراد کمک می کند بدون نیاز به رابطه و یا سفر بلند مدت و یا کوتاه مدت در زمانی کوتاه امور اداری خود را انجام دهند . از این رو استفاده از خدمات الکترونیک هم برای کاهش هزینه ها و هم در جلوگیری از اتلاف وقت تاثیر دارد . الهام افزود : امنیت شبکه های اطلاعاتی در دستگاه های دولتی باید پویا باشد . علاوه براین باید اطلاعات به شکل صحیح طبقه بندی شوند تا مراجعان به راحتی بتوانند به سایت ها و منابع اطلاعات دسترسی پیدا کنند .

 

 

  • در مراسم گشایش ششمین کنفرانس ملی نظام اداری الکترونیک، معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه و مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری به عنوان مرد سال نظام اداری الکترونیک کشور معرفی شد. به گزارش ایرنا، دراین مراسم که دردانشگاه امیرکبیربرگزارشد، از «احمد بزرگیان» با اهدای لوح و تندیس ویژه تقدیر شد.

 

  • برداشته شدن محدودیت عرضه اینترنت با سرعت بیش از 128 کیلوبیت بر ثانیه با مصوبه اخیر رگولاتوری از جمله مواردی بود که در نشست خبری مدیر عامل مخابرات ایران مطرح شد. به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: برای افزایش تعرفه و آبونمان طرح‌های خود را به مراجع ذیصلاح ارائه کرده‌ایم و در حال حاضر در حال پیگیری این موضوع هستیم. پوررنجبر در قالب نشست خبری سه ساعته به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران پرداخت و برنامه‌های پیش روی شرکت مخابرات در سال 92 را تشریح کرد. وی در بخشی از این نشست در ارتباط با وضعیت اینترنت خاطرنشان کرد: واقعیت این است که تعداد متقاضیان ADSL رشد بالایی داشته و در سال 92 هم ما تلاش داریم که حداقل مشتریان را در ارائه این سرویس معطل نکنیم. اما با این وجود پوررنجبر در میان صحبت‌های خود به انتقاد تلویحی از وضعیت اینترنت پرداخت و در پاسخ به خبرنگاری که درباره اختلالات اخیر موبایل پرسیده بود، اظهار کرد: اگر اختلالات اینترنت را می‌گفتید برای آن یک توضیح داشتم چرا که خود ما هم درگیر این موضوع هستیم. مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در ارتباط با معضلات مختلفی که شرکت‌های PAP با مخابرات دارند اظهار کرد: ما اختلافی با PAPها نداریم اما شرکت‌های PAP دارای پروانه خاص خود هستند و ما هم پروانه دیگری داریم و شاید مشکل از تفاسیری که در این پروانه‌ها صورت می گیرد باشد.

 

 

 

 

  • 207 هزار شماره تلفن ثابت جدید از ابتدای سال تاکنون در استان تهران دایر شده که با احتساب این تعداد شماره، ظرفیت تلفن‌های مشغول به کار دراین استان به هفت میلیون و 273 هزار شماره افزایش یافت.به گزارش ایسنا، ضریب نفوذ تلفن در استان تهران 49.9، در شهر تهران 61.18 درصد و تعداد مانده تعهدات دایری شرکت مخابرات استان تهران به 71 هزار و 67 شماره رسید. براساس این گزارش هم اکنون تعداد تلفن‌های همگانی مشغول به کار این استان 45 هزار و 311 دستگاه است و 333 دفتر ICT روستایی در استان تهران دائر است. براساس اطلاعات نشریه ارتباطات، 1191 روستا در استان تهران دارای ارتباط تلفنی است.

 

 

  • مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی خبر داد: ساماندهی پرداخت‌های ریز را در دستور کارداریم.ناصر حکیمی درگفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر افزود: بحث ساماندهی پرداخت‌های ریز زیر 10 هزار یا 20 هزار تومان را در برنامه داریم که تحت عنوان کیف پول الکترونیکی شناخته می‌شود. وی با بیان اینکه زیرساخت‌های سامانه‌ پرداخت الکترونیکی تا یک یا دو ماه دیگر آماده می‌شود، افزود: در این مقوله، کیف پول تلفن همراه، کیف پول‌هایی که در قالب کارت‌های هوشمند ارائه خواهد شد و هم اعتباراتی که به صورت شبکه‌ای قابل استفاده است گنجانده می‌شود.

 

 

 

  • مدیر کل برنامه‌ریزی، بودجه و کنترل برنامه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت از افزایش 8 گیگابیتی دیتای بین‌الملل در مقایسه با سال 90، خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مصطفی شاهجویی گفت: ظرفیت دیتای بین‌الملل حدود 8 گیگابیت برثانیه افزایش یافت و از 64 به 72 گیگابیت بر ثانیه رسید. وی ادامه داد: همچنین با توجه به اهداف برنامه‌های سال 91، پهنای باند داخل کشور از 475 گیگابیت (در سال 90) به 553 گیگابیت بر ثانیه در پایان سال 91 توسعه یافت که عملکرد شرکت در این بخش، بیش از انتظار برنامه سال 91 بوده است. مدیرکل برنامه‌ریزی، بودجه و کنترل برنامه‌های شرکت زیرساخت افزود: بخش وسیعی از ظرفیت‌های دیتا که توسعه یافته است در اختیار مصرف کننده‌هاست و شرکت ارتباطات زیرساخت در بخش تامین ارتباط پهنای داخل کشور بیش از نیازهای موجود آماده سرویس دهی است.
به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار ارتباطات ، مجله خبری بازدید 266 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php