کد خبر : 16995 تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۶

مادران عجیب دنیا + تصاویر

در میان عجیب ترین های دنیا هستند، مادرانی که به خاطر ویژگی های خاص خود یا کودکشان، مورد توجه همگان قرار گرفته اند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم. ۱- مادر بیشترین قل های زنده مانده در یک زایمان (۸ قلو) “نادیا سلیمان” که در رسانه …

در میان عجیب ترین های دنیا هستند، مادرانی که به خاطر ویژگی های خاص خود یا کودکشان، مورد توجه همگان قرار گرفته اند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۱- مادر بیشترین قل های زنده مانده در یک زایمان (۸ قلو)

“نادیا سلیمان” که در رسانه ها “اکتا مام” (مادر هشت تایی) معروف شد، کودکان خود را در ژانویه ۲۰۰۹ به دنیا آورد. نادیا پیش از این هشت نوزاد، مادر شش کودک دیگر نیز بوده است.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۲- جوانترین مادر دنیا

“لینا مدینا” مادر ۵ ساله اهل پرو به عنوان جوانترین مادر در تاریخ پزشکی شناخته شده است. پدر و مادرش او را به علت برآمدگی غیر طبیعی شکم به بیمارستان برده و در کمال تعجب متوجه شدند که کودکشان ۸ ماهه باردار است. حدود یک ماه بعد در ۱۴ می ۱۹۳۹ لینا صاحب فرزند پسری با وزن ۲/۷کیلوگرم شد.

نام کودک را به خاطر دکتری که به “لینا” کمک کرده بود، “جرالدو” گذاشتند. جرالدوی کوچک تا سالها فکر می کرد لینا خواهر اوست نه مادرش.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۳- پیرترین مادر دنیا که برای اولین بار در سن ۷۰ سالگی صاحب فرزند شد. “دوی لوهان” پس از حدود ۴۰ سال انتظار در سن ۷۰ سالگی و در نوامبر ۲۰۰۸ کودک خود را به دنیا آورد. او در آن زمان اعلام کرد که می خواهد حدود ۳ سال کودکش را تنها از شیر خود تغذیه کند.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۴- مادر بیشترین فرزند (۶۹ کودک)

براساس عنوان ثبت شده در کتاب رکوردهای گینس، این رکورد متعلق به یک زن روستایی اهل روسیه است که در ۲۷ زایمان صاحب ۶۹ کودک شد. وی صاحب ۱۶ دوقلو، ۷ سه قلو و ۴ چهارقلو شده است. علاوه بر این؛ رکورد بیشترین فرزند بدنیا آمده که دوقلو یا سه قلو نباشند، متعلق به “لیویا ایوانز” ۴۴ است که طی ۱۸ زایمان، صاحب ۱۸ فرزند شده است.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۵- اولین پدری که مادر شد!

“توماس بیتی” که با تائید پزشکان و طی اعمال جراحی متعدد جنسیت خود را تغییر داده بود، پس از اطلاع از عدم توانایی همسرش نانسی برای بچه دار شدن، خود تصمیم به بچه دار شدن گرفت و صاحب یک نوزاد دختر شد.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۶- پیرترین مادر دوقلوها (۷۰ ساله)

“امکاری پانوار” که مصمم به پسردار شدن بود، در سن ۷۰ سالگی صاحب یک دوقلوی نارس، اما به طور کلی سالم می شود که یکی دختر و یک پسر بوده است. امکاری زمانی که دوقلوها را بدنیا آورد، صاحب دو دختر بزرگ شوهرکرده و ۵ نوه بود.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۷- کوتاهترین مادر دنیا با قد ۷۱ سانتی متر

کوتاه قدترین مادر دنیا با وجود اخطار و هشدار پزشکان مبنی بر خطرناک بودن بارداری برای زندگی اش، سومین کودک خود را به دنیا آورده است. استیسی هرالد ۳۵ ساله که از کودکی از نوعی بیماری مربوط به نارسایی رشد رنج می برد، با وجود مخالفت های پزشکی، نوزادانی بدنیا آورده که هرکدام در زمان تولد نصف قد او را داشته اند.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

۸- مادر کم وزن ترین نوزاد زنده دنیا با وزن ۵۶۷ گرم، “مه جبین شیخ” نوزاد بسیار کوچک خود را در سال ۲۰۰۴ با وزن ۵۶۷ گرم و قد تنها ۲۵ سانتی متر بدنیا آورد. این کودک هم اکنون در سلامت کامل بسر می برد.

مادران عجیب دنیا + تصاویر

“الیزابت آن بوتل” صاحب دو فرزند است. یک دختر که در سال ۱۹۵۶ زمانی که او ۱۹ سال داشته بدنیا آمده و دیگری پسری است که در سال ۱۹۹۷ در ۶۰ سالگی او بدنیا آمده است.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 405 بار
دیدگاهتان را بنویسید

یگانه در تاریخ 9 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

در بین این تصاویر دلم برای جوانترین مادر دنیا یعنی لینا مدینا سوخت !بیچاره خودش هم نمیداند که چه بلایی سرش امده

css.php