کد خبر : 12319 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۵۷

قیمت واقعی سکه های پیش فروش شده چه قدر است؟

امروز، دوشنبه ۷ اسفند ۹۱، محمود بهمنی، رئیس‌کل بانک مرکزی نرخ جدید پیش‌فروش سکه را اعلام کرد. وی با اعلام قیمت بیش از یک‌میلیون و ۲۵۰هزار تومانی سکه پیش فروش افزایش قیمت دیگری را در بازار کلید زد. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که انتظار می رفت با …

قیمت واقعی سکه های پیش فروش شده چه قدر است؟امروز، دوشنبه ۷ اسفند ۹۱، محمود بهمنی، رئیس‌کل بانک مرکزی نرخ جدید پیش‌فروش سکه را اعلام کرد. وی با اعلام قیمت بیش از یک‌میلیون و ۲۵۰هزار تومانی سکه پیش فروش افزایش قیمت دیگری را در بازار کلید زد. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که انتظار می رفت با این اقدام بانک مرکزی، قیمت سکه و طلا در بازار کاهش یابد و از التهاب آن کاسته شود.

به نقل از افکارنیوز، طبق مصوبه بانک مرکزی تحویل سکه ها به ۶ماه اینده موکول شده است؛ بنابراین قیمت واقعی آنها ۱میلیون و ۲۵۰هزار تومان نخواهد بود. اگر نرخ سود سپرده بانکی را معادل ۲۰درصد در نظر بگیریم، قیمت سکه ها بعد از یکسال، ۱میلیون ۵۰۰هزار تومان و در ۶ماه معادل ۱میلیون و ۳۷۵هزار تومان خواهد شد.

با در نظر داشتن مالیات ۶درصدی برای سکه ها، خریدار ۷۵هزار تومان بابت مالیات سکه ها باید پرداخت کند که در مجموع قیمت سکه های پیش فروش شده بانک مرکزی را بعد از ۶ماه به ۱میلیون و ۴۵۰هزار تومان می رساند.

امروز هم زمان با اعلام قیمت های جدید پیش فروش سکه، قیمت سکه تمام طرح جدید که صبح امروز یک میلیون و ۴۰۸ هزار تومان بود، پس از اعلام قیمت سکه پیش فروشی به یک میلیون و ۴۴۳ هزار تومان رسید. البته بهمنی وعده داده است که درصورت افزایش قیمت ها در بازار بانک مرکزی در راستای کاهیش قیمت ها اقدام خواهد کرد. این وعده بهمنی درحالی است که وی مدعی بود قیمت های پیش فروش نرخ سکه را در بازار افزایش نمی دهد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار روز ، مجله خبری بازدید 329 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php