کد خبر : 37778 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۳

قاتل ویتامین میوه ها را بشناسید!

محمد رضا وفا متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: از بین بردن ارزش اصلی برخی از مواد غذایی به نوع پوست کندن و برش دادن میوه ها بستگی دارد. یکی از عوارضی که ممکن است برای میوه ها به وجود بیاید بریدن آن ها با چاقوی کند است که موجب …

محمد رضا وفا متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: از بین بردن ارزش اصلی برخی از مواد غذایی به نوع پوست کندن و برش دادن میوه ها بستگی دارد.

یکی از عوارضی که ممکن است برای میوه ها به وجود بیاید بریدن آن ها با چاقوی کند است که موجب از بین بردن ویتامین های درون میوه می شود.

قاتل ویتامین میوه ها را بشناسید!

وی افزود: برخی از میوه ها که حاوی ویتامین (ث) هستند به دلیل حیات بالای ویتامین هایشان بایستی هنگام استفاده از چاقو تیز برش داده شود چرا که استفاده از چاقوی کند موجب از بین رفتن ویتامین های موجود درمیوه ها می شود.

وی اظهار داشت: استفاده از میوه هایی که غنی از ویتامین (ث) هستند در تقویت بینایی بسیار موثر است و از بروز آب مروارید جلوگیری می کند.

وی اظهار داشت: استفاده از چاقوی کند و برش دادن آن باعث ضربه زدن به بافت های میوه می شود که ویتامین (ث) را از بین می برد.

وی تاکید کرد: از میوه هایی همچون پرتقال، لیمو ترش و نارنگی استفاده شود چرا که سرشار از ویتامین (ث) است و در استحکام بخشیدن دندان ها و استخوان ها بسیار موثر است.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سبک زندگی بازدید 453 بار
دیدگاهتان را بنویسید

فرزانه در تاریخ 13 شهریور 1392 گفته : پاسخ دهید

از مطالب زیبا و خواندنی و جالبی که میفرستید ممنون.

mohammad در تاریخ 13 شهریور 1392 گفته : پاسخ دهید

باسلام خدمت شما
ممنون از این که به سایت خودتون سر میزنید و نظراتتون رو ارائه میدید.
با سپاس فراوان
گروه میهن فال

css.php